Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Calibra! 2. 0 16v Tényleg...

Opel Calibra! 2. 0 16v Tényleg ilyen sokat eszik vagy csak engem etettek be :D? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Sok ismerős akik eléggé jártasak a kocsikban,mindegyik azt mondja(persze gondolom nem véletlenül) hogy az Opel Calibra rettentően sokat eszik.

Nagyon tetszik ez a kocsi,azért mert sportosnak mondható,igaz hogy régi,de én egy Calibrát szeretnék venni pár hónap múlva,csak elrettent amiket mondanak,hogy 11-14L-es fogyasztás városban.Jah és persze életem első autójának szánom.

Gondolom jönnek majd olyan válaszok hogy ha bírod tankolni mért ne.

A baj velem hogy spórolós vagyok nagyon,szeretek gazdálkodni dolgokkal,és ha belegondolok hogy egy másik kocsiból mondjuk egy 4-es Golf-ból ki lehet hozni jóval kevesebb fogyasztást,akkor azért az ember átgondolja.

Vélemények?


2012. júl. 16. 00:14
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
2.0 16v benzinesről van szó,jah és így már adott ki miután elküldtem egy-két kérdést,csak azt nem hiszem el :D
2012. júl. 16. 00:15
 2/17 anonim ***** válasza:

Igen mivel sportos régi autó 2.0 motoral amit tuti nem öregurasan vezetnél valóban 10l körüli fogyasztásra számithatol városban.

Én is ajánlom de mondják majd mások is spórolós autónak swifttet mai fejel ilyet vettem volna astra helyet városban ez is megeszik 8 litert.

2012. júl. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

egy ilyen korú és teljesítményű autótól nem "olyan" sok az a 12-13 liter a városba. városon kívül ha nem taposod elmegy az 10 liter alatt.

valamit valamiért. egy ilyen autóban szerinted hogy nézne ki egy 1.2-es 60 lóerős motor?

szép autó csak nehéz olyat kifogni amin már nincs valami sufnitunying.

de ha sokallod a fogyasztást akkor úgysem tudnád élvezni az autót mert folyton azon járna az eszed hogy épp menyit eszik. Akkor inkább vegyél valami dízelt ami eljár 6 literrel.

2012. júl. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Így van, ha spórolni akarsz, Swiftet vegyél, az városban is elvan 6 liter alatt, és minden téren olcsóbb fenntartani. Nemrég vezettem 1.6-os H Astrát, 8.3-at mutatott a fedélzeti, de egy 1.6-os Golftól se várj kevesebbet.
2012. júl. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szeretem a sportautókat, volt is jó pár, de egy ilyen öreg calibrát nem érdemes venni. Simán megeszi a 13-15 litert is városban, és elég szervízigényes is a kora miatt.

Nekem mióta megvolt az első dízelem azóta nem is kell benzines, főleg ilyen üzemanyagár mellett.

2012. júl. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 pagan ***** válasza:
az enyém 8 liter alatt van,városban 10 körül(16v c20xe),de valóban előfordul ilyen fogyasztás,ott viszont valami gixer van valamelyik alkatrésszel
2012. júl. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%

az 5ös egy balfa#z :P

persze 2 literes azért az eszik bőven de városi 14 l kizárt dolog

amugy meg ha főuton v a.pályán használod többet akkor emg az 1 literes suzuki enne meg 12 fölött

amugy gondolom enm nyugdíjas modon mennél vele, szóval ha huzatod akk mindegyik sokat eszik ... :D

2012. júl. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

@13:20

Főúton az 1 literes Suzuki nekem 4.8-at evett, pedig taposni kellett, hogy haladjon, a táv kétharmada hegyi szakasz volt.

2012. júl. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Leginkább Német autópályán használnám meg itthon elmenni ide oda.

Nagyon dicsérik hogy,megbízható autó,és nem igazán hagyna ott.persze nem valami szar 250 300 ezer ft-ért vennék,mert olcsó húsnak tudjuk....

Nagyon sok kocsin gondolkozok,nekem a 8 alatti fogyasztás elfogadható lenne,ha sikerülne kifognom egyet,ami azért valamivel kevesebbet eszik az átlagnál,gondolkodás nélkül megvenném.(calibra)

22 éves vagyok,nem bántom a suzukit mert a szüleimnek 1.3-as van,de nem suzukit szeretnék venni első autónak.

Tudom hogy állja a sarat,de nem :D

Gondolkodtam még Celicában is,csak ami jónak tűnik az már 1.5 millió vagy felette van,annyit meg egyelőre nem adok ki kocsiért.

Köszi a válaszokat :)

2012. júl. 16. 17:08
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hol hallottad, hogy megbízható. Az igazság épp az ellenkezője. :)
2012. júl. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!