Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A henger felfúrása konkrétan...

A henger felfúrása konkrétan mit takar?

Figyelt kérdés

Amit írok abban lehet hiba, ha így van akkor javítsatok ki légyszi, ezért tettem fel a kérdést mert nem tudom jól gondolom-e..


Szóval a hengertért jellemzi alapból az átmérője, illetve a dugattyú útja a löket, ebből lehet számítani lökettérfogatot ami meg (dˇ2 x pi / 4) x löket , a maradék a kompressziótérfogat a 2-ből meg kompresszióviszonyt stb.


A henger felfúrása annyit takar hogy növelik a hengertér átmérőjét, ezáltal nő a lökettérfogat szóval a motor teljesítménye is? Mert ha így van akkor gondolom nagyobb átmérőjű dugattyúk is kellenek stb. Lehet jó nagy baromságot írtam, nem értek hozzá gondoltam megkérdem :D


2012. júl. 16. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Sejtésed bejött, így van!
2012. júl. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jól gondolod. Bár szerintem kocsiknál inkább a kopott hengerfal miatt szokták fúrni, mert nem túl vastag a hengerfal. Ugyebár, a henger csak egy cső, víztér veszi körbe, nem úgy mint a léghűtéses blokkoknál.
2012. júl. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elméletileg igen, de sok esetben annyira minimális a felfúrás mértéke (mikor csak a henger sérüléseit javítják), hogy csak a dugattyúgyűrűket kell nagyobbra cserélni, és nincs észrevehető teljesítménynövekedés sem.
2012. júl. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget/megerősítést :)
2012. júl. 16. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!