Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nincs a BMW-n index?

Miért nincs a BMW-n index?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy a legtöbb BMW-s, Mercedeszes, Audis egyszerűen leszarja a közlekedési szabályokat, előzget, nem indexel, stb.?


Ennyire megváltoztatja az ember mentalitását a nagy autó, vagy a bmw tulajok elismerésre vágyó komplexusos emberek, akik a nagy autóban élik ki magukat, és bizonygatják maguknak, hogy nekik nem kell sem indexelni, sem a többi szabályt betartani?


Én szándékosan miattuk nem vettem ilyen márkájú autókat, hanem egy árban hasonló más autót, mert ezek a bunkók autójává váltak.


Talán egy pszichológus meg tudná mondani, mi játszódik le bennük? Vagy egyszerűen csak ennyire taplók?



2012. júl. 16. 18:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Ez egy tipikusan én vagyok a f@sza gyerek stílus. Akinek van pénze ilyenekre az nyilván ki is tudja fizetni a büntetéseket, vagy a kárt amit okoz, és ő megteheti hogy játssza a kemény legényt azzal hogy hanyagolja az indexet mert az úgy is csak dísz. Én ilyet szerencsére csak ritkán látok, bár láttam már ilyet 95 ös opelastrás csávóval is vagy suzukis emberekkel. Ez inkább az hogy vagy lusták lenyomni a kormány mellett a kapcsolót vagy szarnak az egészre vagy nem is tudják mi az hogy kresz csak gyors bemagoltak valamit vagy lefizették a vizsgabiztost és ennyi. Itt a környéken szerencsére kevés ilyen tapló emberrel találkozok az utakon. Sőt még a fővárosban is több értelmes ember vezet.
2012. júl. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
ez nem márkafüggő szerintem, csak a nagy autókon jobban feltünik, mellesleg, van hogy énsem indexelek, mikor látom hogy ugy sincs belőle gond, persze tudom hogy szabálytalan. Másik dolog, hogy szerintem az, hogy vakait átformál az autója, játsza az én vagyok a vagányat, az hasonló hozzád, aki azért nem vett BMW-t, mert nem akar ezzel azonosulni, mindkét típus túl sokat foglalkozik azzal, hogy mit gondolnak róla az emberek. Mit vettél volvot? lexust? tök mindegy amúgy mert ebben az országban ugyanúgy köpködnek rád ha ilyen autód is van, maximum nem az emberek 80%-a, hanem csak 68 %-a... Én nem fogok mást venni mint BMW-t, ha egyszer az tetszik, nehogy már majd azér fosszam meg magam az élménytól, mert a parasztok leszólnak miatta, kit érdekel, olyan embereknek akarsz megfelelelni, akik sztereotípiák alapján elítélnek már csak akkor ha meglátnak a parkolóban a BMW-d, mercid felé sétálni?
2012. júl. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem értelek.... Az előzgetés azért van mert azokban az autókban van erő. Azért nem látsz olyan sok 60Le-s Suzukit kicsapni szélárnyékból mert nem úgy gyorsul mint egy 180-250Le-s autó. A szabálysértés meg azért tűnik fel mert sok emberbe berögzült hogy BMW, Audi, Merci = tuskó és odafigyelsz rájuk. De ha jobban megnézed ugyan ezt megcsinálja a Daewoo matizos is. Sőt még több és súlyosabb hibát követnek el mint a nagy márkájú autósok. Balaton parton rendszeresen látom... A legdurvább az mikor a BMW-s, Audi-s, Mercis megáll a sín előtt mert tudja hogy nem tud átmenni rajta de a kis Suzukis meg simán rááll a sínre és kivárja hogy előrébb jusson vagy elvigye a vonat...
2012. júl. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A Lexus felszereltségben, kényelemben, lóerőben, sebességben is jobb mint egy átlagos BMW. (persze vannak jobb és erősebb bmw-k is, de vannak erősebb Lexus-ok is)


Lehet ellenpéldákat mondani kis autósokra is, de nem az a jellemző. Érdekes, hogy Lexusokra, Volvosokra, Saabosokra, stb. nem jellemző ez a fajta bunkóság. Az én autóm igen erős, de nem érzem cikinek az indexelést, a szabályokat is igyekszem betartani. Ez nem ciki, ez lenne a normális.


Még azokat a panelprolikat bírom, akiknek a szaros panellakásuk előtt áll a 15 éves bmw. :))) Na az nevetséges :)))

2012. júl. 16. 19:51
 5/13 A kérdező kommentje:

"Nem értelek.... Az előzgetés azért van mert azokban az autókban van erő."


A szabály meg szabály. A büntetés meg büntetés. :)


Ilyen alapon minden erősebb ember megverhetné a gyengébbeket, mert élvezik az erejüket.

2012. júl. 16. 19:52
 6/13 anonim ***** válasza:
42%

Lehet,hogy nem látom jól a dolgokat,de:mindenki törődjön magával, tartsa be a szabályokat,és ne a másikat szapulja állandóan.Neked is-kedves kérdező-szúrja valami a szemedet,holott neked nem az a dolgod-hacsak nem vagy rendőr-,hogy másokat bírálj, hanem az, hogy Te magadra figyelj oda, hogy TE maradéktalanul minden szabályt betarts!

Ha a BMW-s nem indexel,akkor majd őt megbüntetik, te meg akkor tudsz nyugodtan továbbhaladni-ilyen egyszerű.Megvetem azokat az embereket,akik mindig okoskodnak a másikat illetően. Szerintem ez puszta irigység, autótól függetlenül. De egyetértek az előttem szólóval,aki azt mondta:több kis autós nem tartja be a szabályokat. Ez szerintem is így van, csak sok kisautósnak rosszul esik, mikor a Váci úton 60-nal haladva elhúz mellettük egy nagy autó 90-110-zel. Mindenki foglalkozzon magával, és ne a hibát keresse a másikban, mégha hibázott is:sokkal jobb legyinteni, s azt gondolni:"biztosan rossz napja volt a másiknak",mint rossz indulatúan szidni a másikat!

2012. júl. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
a nagy kopasz Audiba,Mercibe,BMW-be stb-be,igen seggggfejek.az ilyenek miatt van az a sok baleset az utakon,de ne feledkezzünk meg a Trabantos,Suzukis,Opeles 2 hetes jogsis hülyegyerekekről sem.azok se használják a kormány mellett hogyishívjákot,meg vissza kettő padlóval tolja a városba és csak valami bontószökevényt hajt.nekem speciel Volkswagenem van,nem mai darab már 20+os,de ha valami úton módon szert tudnék tenni annyi vagyonra,hogy megengedhetek magamnak 1 felső kategóriás verdát,minden további nélkül átülnék bele.de kizártnak tartom,hogy elfelejtsem azt a hogyishívjákot balról a volánnál,meg a sebességhatárokat.hadd kívánja,a VW is kéri,de csak ott ahol nem beszélyes,és az is 120-130 max (több nem megy),nem 200 meg 250 :)
2012. júl. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Aki tapló az BMW-ben, Audiban, meg Trabantban is tapló.

Nem márkafüggő.


A f*szok 90%-a újgazdag (vagy újgazdagok kölke), vagy kisebbség. Nekem is BMW-m van, aztán mégis indexelek, elfogyóból beengedem a kollégákat, meg átengedem a gyalogost.


Amúgymeg azt valahogy jobban megjegyzik ha valaki egy "nagyautóval" játssza el, mintha egy Skodával vagy alsókategóriás VW-vel.

2012. júl. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
///Mbela +1
2012. júl. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az a vicces, hogy én nagytestű 50ccm-essel járkálok, és nekem SENKI sem indexel, engem NEM LÁT a kis szaros matiozs sem, amikor 4x legyorsulom az ötvenesemmel... A szemedbe néz, és kifordul eléd index nélkül. A mercisek jobban figyelnek rám motorosra, mint a többiek, úgyhogy ez sztem elég ellenpélda. (Amúgy én úgy tapasztalom, hogy a legtöbb műkörmös csaj nem indexel, nem a Mercisek... De igazából kevés a normális ember, aki tudja kábéra a szabályokat...)
2012. júl. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!