Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet valahogyan jogositvany...

Lehet valahogyan jogositvany nelkul vezetni?

Figyelt kérdés
megcsinaltam mindent ami a jogsihoz kell, es most csinaltattam meg a jogsimat az okmanyirodaban, viszont 3-4 hetet varni kell ra, mig az elkeszul. Valahonnan hallottam hogy ha kiteszem a tanulo matricat a kocsira akkor kozben vezethetek.

2012. júl. 17. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem vezethetsz
2012. júl. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%

Én úgy tudom,nem vagyok benne biztos hogy az okmányirodában,nyomtatnak neked egy lapot.

Ugyanolyan amikor a személyi igazolványt csináltatod ahozz is adnak ideiglenes papírt hogy tudd magad igazolni ha esetleg olyan szituációba kerülnél.Szerintem azzal a papírral amit mondok,ha kaptál,lehet.

2012. júl. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem igaz, hiszen így mindenki kitehetné a Tanuló matricát és vezethetne. Nem lehet, csak jogosítvánnyal.
2012. júl. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem lehet, csak érvényes jogosítvánnyal vezetni. Ha eddig a születésedtől kezdve kibírtál x évet úgy, hogy nem vezettél, akkor most már azt a 3-4 hetet is ki fogod bírni, hidd el.
2012. júl. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

"Valahonnan hallottam hogy ha kiteszem a tanulo matricat a kocsira akkor kozben vezethetek"

Nekem meg azt mondta egy ismerősöm, hogy egy haverja tud valakit, aki hallott arról, akinek biztos forrásból mesélték, hogy jövőre eltörlik a jogosítványt és az árát vissza fogják téríteni mindenkinek.

A "hallottam valahol" kezdetű tévhitek kilencvensok százalékban tévesek. Hiába teszed ki a T betűt az autóra, nem vezethetsz. Egyébként a héten még senki sem kérdezte, hogy hogyan vezethet, amíg meg nem jön a jogosítványa, tehát aktuális a dolog.

Első jogosítvány szerzése esetén egyáltalán nem vezethetsz. Sem a vizsgaigazolással, sem az okmányirodai lappal, sem a falun/városon belül, sem úgy, hogy apuka/anyuka ül melletted. Semmilyen módon sem. Majd ha a kezedben lesz a műanyag kártya, akkor lehet autót vezetni.

Ha már volt korábban jogosítványod, akkor az okmányirodai lap azzal a jogosítvánnyal együtt érvényes, de ezt fel is tüntetik rajta.

2012. júl. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jogpsítvány nélkül otthon a kertben vezethetsz.
2012. júl. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nos ha hallottál egy ilyen okos tanácsot a T-betűs matricáról, akkor tudod mit? Ragaszd ki, és menjél vezetni. Majd a rendőrnek aztán magyarázhatod, miközben bevonja a még meg sem kapott jogsidat, hogy "dehát a Józsi azt mondta, hogy..."
2012. júl. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

kell hozzá némi szerencse, de én jogsi nélkül, még a sikeres vizsga előtt is vezettem. Bp-en. lehet pont ez volt a szerencsém, mert vidéki utakon több az ellenőrzés. vasárnap pl Párkányban futottam bele a sünökbe, kérték is a jogsit. szerencsére már megvan :)


amúgy egyik legenda sem igaz.

nekem tényleg marha nagy mákom volt, mert ha elkapnak a sünik, akkor nagyon meg lett volna turkálva az ánuszom.

hittem a szerencsében, de azért izzadtam rendesen mikor feltűnt egy szépen matricázott focus :)


egyébként ez is olyan mint az érettségi meg a házassági papír. nem ettől leszel hirtelen rutinos, jó vezető, de a bürokrácia már csak ilyen. az érettségitől nem leszel hirtelen okosabb és érettebb. a házassági papírtól sem leszel sokkal szerelmesebb, és a párod sem lesz egyik napról a másikra tökéletes.

egy halom olyan ismerősömnek van jogsija, aki egyedül még egy biciklivel sem képes 5m-t megtenni, de mégis megvan rá az engedélye, h akár 130cal nyomja az autópályán.

az élet bizony ilyen kegyetlen.

2012. júl. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Vezethetsz bátran ha van 300ezred büntetésre vagy ha komolyabb dolgot csinálsz pár évig ülhetsz valamelyik szimpatikus cellában.
2012. júl. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!