Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Tdci (1400) motornál...

Ford Tdci (1400) motornál hány km-nél tanácsos a gázolajszűrő csere, főleg ha nem a legjobb üzemanyagot használtam?

Figyelt kérdés
2012. júl. 18. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:
A Tdci, dci, stb. motorok nagyon kényesek az üzemanyag minőségére. Ha nem jó minőségű gázolajat tankolnak bele, akkor általában az injektorok és/vagy a nagynyomású szivattyú fekszik meg (egyik sem olcsó). Nekem dci-s Renault-om van és a biztonság kedvéért kb. 10 000 km-enként cserélem az üa. szűrőt (common rail diesel szakértő ajánlotta a sűrűbb csereperiódust, a gyártó amúgy jóval hosszabb periódusokat ír elő). Szerintem 10-15000 km-ként Neked is érdemes lenne cserélni.
2012. júl. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ha kissé megkésve is :), nagyon köszönöm.
2012. szept. 23. 10:38
 3/3 viktorvarga ***** válasza:
helo.én 80 ezernél cseréltem elősször.(fiesta1.4 tdci).most 290.000 van benne .énsem mindig kúton tankolok...
2012. dec. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!