Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Teherautónál sebességi tartomá...

Teherautónál sebességi tartományokhoz, milyen km/h sebességek tartoznak?

Figyelt kérdés

Ahogy személyautóknál is megvan hogy: 10km/h 1-es, 20km/h 2-es, 30km/h 3-as, 40km/h 4-es, 60km/h fölött rakom az 5.-et. Teherautónál ez hogy van, aminek pofozós váltója van?

Azért kérdezem, mert ha mondjuk megyek egy piros lámpa felé valamilyen sebesség fokozatban, akkor lassítok. Ha a lámpa zöldre vált, akkor milyen sebességbe tegyem.

Felezős váltón, fél sebességet mikor kell kapcsolni?



2012. júl. 18. 15:02
 1/4 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
16 sebességes a gép, amivel járok. 50-es tempónál 7rövid, 7hosszú közül választom a megfelelőt. Felezőt akkor használunk, amikor nagy a súly, esetleg emelkedőn megyek. Általában 6rövidig egyenként váltok, onnan felenként lépek felfele, ha rakott vagyok. Ha üres, akkor 7rövidtől felezek.Ha a lámpához közelítek, eleve rakom vissza a sebességeket, így nem kell keresni az éppen aktuálisat. De az alsó sorba csak nagyon lassú sebességnél rakom vissza.
2012. júl. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szerintem változó minden teherautónál.

személyautóknál is változó. én pl. a4-et 60-nél az 5-et pedig csak olyan 80-90 körül. És nem hülyegyerek módon pörgetem a motort egyszerűen csak így jön ki.

2012. júl. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*60-nál
2012. júl. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pofozósnál fél teherrel is simán lehet 3-ból indulni, a 2 nagy terheléshez ajánlott, az 1 már emelkedőhöz. Lámpánál pofozósnál simán 3-as, ha még gurul az autó, akkor simán mehet a 4-es.
2012. júl. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!