Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segédmotor! Kötelező felszerel...

Segédmotor! Kötelező felszerelések, tartozékok?

Figyelt kérdés
Ki kell egy smk.-ra? Gondolom első-hátsó lámpa (bicikli villogo megfelel?) , és üzemképes fékék. Illetve biztosítás. Tükör kell? hány ? Kukásmellény kell ?_____________Köszönöm a segítséget
2012. júl. 20. 08:41
 1/9 anonim ***** válasza:
6%
Index mindenképp, előre és hátra is, jobbra meg balra. 2 darab tükör előre. "A" kategóriás elsősegély csomag. Jól láthatósági mellény (kukás mellény). Érvényes kötelező biztosítás. Illetve helyzet jelző lámpa, hátra, tompított fényszóró, és azt nem tudom h kötelező-e de szerintem távolsági fényszóró is. Na igen és az sem utolsó ha meg tudsz állni, szal fék is kell :) most hirtelen ezek jutottak eszembe.
2012. júl. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem kell index, se helyzetjelző, ha az nincs gyárilag. Legyen egy állandóra kötött tompított világításod, mert úgy is kell világítás lakott területen kívül-belül. Az Eü csomagra se vennék mérget, h kell, de azért rakj. Külön működtethető első-hátsó fék. Féklámpa nem kötelező, de nagyon ajánlott! 2 tükör, E jelzéssel ellátott motoros bukósisak, adásvételi szerződés, biztosítás, de ha jól tudom, akkor kukásmellényt csak akkor kell felvenned, ha lakott területen kívül leszállsz róla.
2012. júl. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Első totál nincs képbe...


Ami kötelező:


- Első fék

- Hátsó fék

- Tükör (min. 1 bal oldali)

- Biztosítás

- Tulajdonjogot igazoló bármilyen okmány

- Tompított fényszóró

- Bukósisak

- Hátsó helyzetjelző


Működő index csak akkor kötelező, ha az smkp gyárilag indexxel szerelt, amúgy kézjelzés is elfogadott.

Féklámpa egyáltalán nem kötelező, csak erősen ajánlott.

2012. júl. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
háát igen jó is az amikor lakott területen kívül, totál sötétben, kanyarodsz balra és csak jól láthatósági mellény van rajtad, majd elcsapnak mert nem látták rendesen a kar jelzést.... Én kötelezővé tenném az indexet... bár sok barom csak azt hiszi dísznek van, tisztelet a kivételnek.
2012. júl. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A gondolat jó, DE lakott területen kívül vak sötétben a másik járműnek a világítás fel lesz kapcsolva valószínűleg, ha látni is akar valamit az útból, vagyis megvilágít téged és látni fogja a karjelzést.
2012. júl. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az teljesen igaz, de ha valami száguldozó baromról van szó vagy ittas sofőrről akkor láthatja ő a karjelzést nem biztos h meg tud állni
2012. júl. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

# 3/6


Pontosan!


Egyébként az indexnek csak akkor kell lennie, ha gyárilag van, szóval ne mondja senki se, hogy kötelező, mert szerintem az összes babettás szidni fogja a családfáját... :)

2012. júl. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, látom nem csak az én fejemben nagy a homály a kérdést illetően. :D
2012. aug. 16. 16:43
 9/9 anonim válasza:

Nos, engem 2017.02.08- án munkából hazafelé menet büntettek meg (igazuk volt valamilyen szinten)

-Elsősegélycsomag (nemvolt mert frissen építettem a motort)

-2 Oldalt tükör (azt mondták kötelező!)

-Féklámpa (Az is kötelező, nekem egybe volt kötve nem fogadták el)

-Duda rá!(Elég egy csengő is rá)

-Kilométer óra (Kötelező azt mondták!)

-Befizetett biztosítási csekk!

-Adásvételi szerződés!

2017. febr. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!