Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek béna vagyok vagy...

Szerintetek béna vagyok vagy ez még belefér?

Figyelt kérdés

Február 9.én kezdtem el az autóssulit, B jogsit szeretnék. 1 hónap volt az elméleti, át is mentem belőle elsőre hiba nélkül. Az eü-s vizsgám megvan. A forgalmi vizsgám aug.2.-án lesz. Szóval majdnem fél év alatt sikerült befejeznem az egészet, persze ha sikerül a forgalmi, de vegyük úgy hogy igen. Bár azt hozzá kell tennem, hogy egy hónapot kihagytam, mert kificamodott a bokám, és gyakran volt, hogy egy héten 1szer vagy 2szer tudtam csak menni.

A 30 kötelező órán kívül még 15-öt vettem, szóval 45-öt.

Olvastam hogy sokan 2-3 hónap alatt megszerezték a jogsit, az alap 30 óraszámmal.

Kérdésem az, hogy ez a fél év nagyon hosszú idő, béna vagyok?


2012. júl. 23. 22:58
 1/10 anonim ***** válasza:

A fél év nem oszt nem szoroz, így volt időd.


A 45 óra viszont necces, én is 30 órával tettem le elsőre a forgalmat.

2012. júl. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, én 140 órában tettem le a jogsit, olyan béna voltam, azóta két év telt el, rengeteg km-et vezettem, külföldön is, mindenütt és nem volt balesetem.
2012. júl. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mindenkinek máshoz van érzéke. Én az elméletből 3. alkalommal max. lehetséges hibával csusszantam át a vizsgán, gyakorlati dolgok pedig fele óraszámból megvoltak elsőre.

Ez van, nem vagyunk egyformák - de ettől nem vagy béna.

2012. júl. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy jobb lett volna, ha sőrőbben vezetsz, de ha így jött ki, hát így jött ki, a lényeg, hogy föl legyél készülve a vizsgára, és sikerüljön is. Én is 45 órát vezettem, és elsőre sikerült a vizsga, nem is éreztem, hogy "basszus, ez lehetetlen, ha megbukok, tuti nem csodálkozok". Most jobb lett volna, ha megyek hamarabb vizsgázni, és arra szórom a pénzt?
2012. júl. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sajna nem rajtam múlott, hogy nem tudtam sűrűbben menni, az oktatóm nagyon elfoglalt. Különben ő már a 35. óra után mondta, hogy próbáljam meg, de én éreztem, hogy nem vagyok biztos magamban. Most sokkal magabiztosabb vagyok és úgy érzem, sikerülni fog elsőre.

Nálam a legnagyobb gond az volt, hogy bizonytalan voltam, de különben az élet minden területén ilyen vagyok sajnos. Már kezdem ezt leküzdeni...legalábbis ami a vezetést illeti. :)

2012. júl. 23. 23:59
 6/10 anonim ***** válasza:
Jah és a 140 órához még hozzájött h már elegem lett a rohadt bkv-ból és adtam 50 ezre a vizsgabiztosnak azt átmentem!
2012. júl. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért mond olyat egy oktató, hogy "próbáld meg"? Nem próbálni, kell, hogy "majd csak sikerül tán", hanem biztosra kell menni. Az enyém úgy volt, hogy annyit vezetek majd, amennyit kell, nem kevesebbet, de nem is többet, és szerintem igaza van, ő tudja eldönteni, megfelelő-e a tudásom a követelményeknek. Jó, ha már biztosabb vagy magadban, szerintem érdemes a vizsga napján is vezetni még egy kicsit, ha lehet, sok szerencsét hozzá.
2012. júl. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én megkérdeztem az oktatóm h adjak e a pénzt a vizsgabiztosnak, azt mondta meg ne próbáljam! Szerinte ez inkább Pesten divat.


Hát ő szerinte 35 óra után már készen álltam rá. Voltak apróbb kis hibáim, ami nem sérti a kreszt, nem balesetveszélyes és nem is büntet érte a rendőr, de egyébként teljesen jól ment. Én meg úgy gondoltam, hogy ezeket a kis hibákat is küszöböljük ki. Szóval a próbáld meg dolgot úgy értettem, hogy ő már "késznek" gondolt. Csak én szeretek maximumot teljesíteni és szigorú vagyok magammal szemben, tudod. Nem tervezem, hogy 3 hibavesszőnél több lesz.

2012. júl. 24. 00:16
 9/10 anonim ***** válasza:

ugyanmár! nem mindenki olyan tökéletes, hogy 30 óra után hibátlan vizsgát tesz.

van egy ismerősöm, neki elsőre meglett minden, de kb azóta nem ült a kormány mögött, mert fél vezetni.

én 3x buktam forgalomból, azóta ki se lehet rángatni a kocsiból :)

amint meglesz a jogsi, elfelejted a "szenvedéseket" és örülsz mint majom a farkának :) a lényeg, h magabiztos legyél, ismerd és betartsd a szabályokat, defenzíven vezess, szerezz rutint. nem tudom hány éves vagy, lesz-e saját autód a közeljövőben, mindenesetre azt tanácsolom, hogy mindenképpen vezess sokat, sokféle helyen (város, autópálya, csúcsforgalom) hogy kitapasztald a dolgokat, és ne vesszen el az a tudás, amit megszereztél.


sokaknál azt látom, hogy dísznek csinálják a jogsit, verik magukat, h megvan, utána meg évekig nem ülnek volán mögé, és ezzel kvázi kidobtak egy laza 2 havi minimálbért az ablakon.


amúgy vicces, nekem is kiugrott a bokám a vezetési időszak alatt, pont a rutinpályán az egyik lépcsőnél :)

2012. júl. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


21 éves vagyok, saját kocsim nem lesz, de a családi kocsit használhatom. Biztos sokat fogok vezetni mert egyébként igazán szeretem, meg szerintem apu sem fog békén hagyni. Ő is és a nagypapám is hivatásos sofőr. Teljesen szerelmesei a dolognak. :)


Különben nekem már nincs rutinvizsgám és pályán sem voltam soha, már az első órán forgalomban kellett mennem. Hát akkor nem kicsit voltam betojva, főleg, hogy rám is dudáltak párszor, de már nem bánom, hogy rögtön a mély vízbe dobtak.

2012. júl. 24. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!