Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autómon a kuplung olyan,...

Az autómon a kuplung olyan, hogy muszáj teljesen a padlóba taposni váltáskor, ha fél centi is marad a pedál és a padló között, akkor már néha nem megy be sebességbe, hátramenetben meg már meg is ijesztett párszor. Lehet ezt valahogy állítani?

Figyelt kérdés
Már lassan kezdem megszokni, de szerintem ez így annyira nem jó, ezért kérdezem... amúgy egy 89-es Opel Vectra A lenne a páciens, de szerintem ez most nem igazán számít. Aztán ki tudja...
2009. júl. 15. 19:00
 1/10 anonim válasza:
0%
Ez szerintem még a te autódon kívül, rengeteg autóban így van megcsinálva
2009. júl. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Valszeg ki van már kopva. Haverék Focusában félig nyomott kuplunggal is bepattan sebességbe, igaz, reccsen egy nagyot, és nagyon nem tesz jót a váltónak.
2009. júl. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Kopott a kinyomócsapágy és / vagy a tárcsa. Lehet állítani ha még nem volt, vagy cserélni kell ezeket és jó lesz.

Amúgy pedig "illik" váltás előtt tövig nyomni a kuplungot.

2009. júl. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy ki kell nyomni a kuplungot, meg is teszem... akkor fogalmazzunk úgy: hátramenetbe illetve egyesbe akkor megy be a váltó, ha a pedál már bele van préselődve az alatta kialakult mélyedésbe a padlón... szóval úgy gondolom, ez semmiképpen nem normális.
2009. júl. 15. 19:43
 5/10 anonim ***** válasza:

csere, minél előbb. Második voltam


89 óta volt cserélve? végülis 20 éves autó, 5-10 évente nem árt kuplungot cserélni

2009. júl. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, elég olcsón lett "szerezve" (nem lopott, vagy valami :D) az autó, csak meg lett csinálva az eredetiségvizsga meg ilyenek és hoztuk, hagy maga után pár kívánnivalót, de ez van... sajnos abszolúte semmit nem tudok a kocsi előéletéről. Lehet, hogy csere lesz...
2009. júl. 15. 20:17
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Igazuk van az előttem íróknak, kopott a kuplungtárcsa. Nem olyan drága alkatrész, ne aggódj, csak a csere nagyon macerás...
2009. júl. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha kopott a kuplungtárcsa, akkor magasan fog! Valószínű kuplung munkahenger (hacsak nem bowdenes a kuplung, ha nem, akkor egy munkahengert mindenképp cserélj) vagy kuplungszerkezet hiba! Ha kuplung szerkezet, akkor az drága lesz, valószínű ki kell venni a motort is.

Mennyi műszaki van az autón, mennyire rohadnak a küszöbök? Ha komolyabb baja van, nem biztos, hogy érdemes megcsináltatni!

2009. júl. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kb. egy év műszaki, amúgy küszöbök rendben vannak. Igazából meg lehet szokni, igazatok van. :P
2009. júl. 17. 05:05
 10/10 anonim válasza:
100%

Hello. Nos azt hiszem én fogom megmondani a megoldást. Nekem is ugyanilyen kocsim van, és a kuplung ott is elég gyatra volt. Kezdődött azzal, hogy nem a hátramenet recsegett, majd jött az, hogy nem lehetett váltani. Kiszedtük a motort, tettünk be úgy kuplungtárcsát és egy csapágyas kiemelőt. Utána jó volt egy darabig. 300 km után a hiba ismét előjött.

Úgy oldottuk meg, hogy a kuplung bovdent kicseréltük. Azt mondják, hogy nem tud megnyúlni, de azt senki sem említette, hogyha a bovden "kiszőrösödik", akkor kilazul és nem lehet a kuplungpedált használni. Tehát emeld meg a pedált teljessen, és a bovden végén húzzá rá egy kicsit. De ha rám halgatsz, akkor kicseréled. Nem drága, 3600 ft az amelyiknek nincsa végén fém nehezék.

Nekem így jó lett.

2009. aug. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!