Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda RX-8-tól mit gondoltok?...

Mazda RX-8-tól mit gondoltok? Mennyit fogyaszt? Fenntartási költsége kb. mennyi évente? Várható élettartama?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék venni egy Mazda RX-8-at, mert elég olcsó használtan és mert nagyon jól néz ki. Egy 1.400.000 forintos szép állapotú autót találtam az interneten 48.300 km-el. Szerintetek megéri? Válaszokat nagyon köszönöm.

2012. júl. 25. 16:45
1 2
 11/16 kiflitolvaj ***** válasza:
Régen én is nézegettem ilyeneket, de engem végül nem a rövid élettartam rettentett el, hanem a 12-14 literes fogyasztása. Ennél viszont a 48000 km is elég hihetetlen, még úgy is kevésnek tűnik, ha csak hétvégén használták.
2012. júl. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 fehérváripapa ***** válasza:
100%

HA ilyen felszereltéséggel, menetdinamikával, vezetési élménnyel és minden pozitivummal szerelt más tipust akarsz venni, akkor 3-4millát kérnek érte!


Tehát ha spórolni akarsz vegyél suzuki swiftet, ha jó autót akarsz mert fontos hogy padlógáznál a segged préselődjön a bőrülésbe, és szereted a klimát precizen állitani, mert nem mindegy hogy 21 vagy 21.5 fokra állitod, és azt akarod hogy egy egyedi autód legyen hihetetlen kanyarstabilitással, és egy szériában driftállat autót akarsz vezetni amire mindenki felfigyel, akkor bizony gondoldd végig!


1500kg os agyonmerevitett kaszni, 33cm -es átmérőjű féktárcsa, agyonverhetetlen futómű, hátsókerék hajtás, sperr difi, 10 000rpm visitása...


MÉGIS MIT VÁRSZ???


Ki kell fogni ebben is, ha egy versenyzésre, driftre használt agyonhajtott gépet fogsz ki, az valóban megállhat 60-80e km nél is, ha egy kiméltet kifogsz amire odafigyeltek, elmehet 120-200e km -ert...


költségek: egy ekkora súlyú ilyen teljesitményű autó ennyit iszik (kb 2600-as V6 osnak felel meg teljseitményben és fogyasztásban is), plusz a wankel sajátossága a tervezett olajfogyás, 1000km enkén 2-3dl


a wankelnél nincs kis hiba, NINCS vezérmű probléma, nincs szelepsor hiba, nincs hidrotőke csere, nincs vezérműszij csere, nem kell vezérműtengely, főtengely csapágyakat cserélni, nem görbül a főtengely (mint crx nél), nem kell tömités, szelepfedél, hengerfej... tömités csere, a wankel egyetlen gyenge pontja az APEXI, ami a gyűrűnek felel meg funkcióban a normál otto motorokon, ez törhet, hajolhat meg, ilyenkor felújitás!!!! minden kopó alkatrész cseréje, csapágyak... (1600usd egy szett+munkadij)


és van egy utána ismét egy használattól függően 80-200e km ig költségmentes motorod!


Tehát döntsd el magad hogy spórolni akarsz, akkor nem ez a te autód, vagy igényleg a sportosságot, a min 200le, akkor az költséggel jár, akár rx-8 akár 527-es bmw, akár lexus rx300, vagy akár CSak egy opel signum 3.2 V6...


az összes fogyasztása 12-15l, mindre kell költeni, igaz nem teljes motorfelújitásra, de 50ekm enként egy turbó felújitás 250e Ft -ért, 120e km ként egy hidrotőke 300e ért, vagy 200e ként egy nagygenerál 500e Ft ért... VAGY mint az rx8 nál 80-150e km enként motorfelújitás és slussz...


lehet hogy mégis jó ez a wankel??? és lehet mégiscsak spórolós, ha nem suzuki swift 1.1 el van összehasonlitva?????

2013. febr. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem túl egyenletes a nyomatékleadása,nem elég sportos,inkább női autónak mondanám. Viszont nagyon igényes belülről, 4 személyes,helikopter ajtók és egyedi,szép autó.
2013. febr. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 fehérváripapa ***** válasza:
100%

Igényesség az mindenhol van benne! De a sportossághoz azért tegyük hozzá, az RX8 nem a wankelre épül, az RX8 at a hihetetlen stabilitásra hegyezték ki, a maximális irányithatóságra, az abszolút kezességre! Ehhez a súlypontot is megtervezték, hogy 50-50% legyen a súlyeloszlása, és ehhez a wankel volt elég kicsi és könnyű, hogy az autó megtarthassa a menetstabilitását!


Igen, a wankel "hátránya" az egyenletes nyomaték és teljesitményleadás, nincs ugrás, 6000-9000 között alig változik a nyomaték a teljesitény is egyenletesen nő, de semmi megugrás! Nekem egyébként bejön, a 240 lóerő nem csak csúcsteljesitmény, elég széles fordulatszámtartományban megvan ebből több mint 220LE, nem lehet összehasonlitani egy otto motorral, más!


Igényes külső, igényes belső, igényes anyagok, igényes összerakás pár olyan dolog amit tényleg hasonló árkategóriában nem találsz meg, akár legyen szó a teljes 4 személyes helyről, az igényes bőrülésekről, a sperr difi, vagy a széria bose hifi, a sok légzsák, a tartók, zsebek, rekeszek, (pld 4 pohártartó, elöl-hátul szivargyújtó csatlakozó, a tetőn napszemüveg tartó zseb, külön bélelt apró tartó zseb...) vagy pld az ajtó előtti teret és a kilincset is megvilágitó lámpák a visszapillantón...


Szóval ezen az áron hasonlót sem kapsz, szerintem az hogy többet kell rákölteni mint egy tuning fordra, vagy renaultra... amik szintén 240le körül vannak, csak 600kg mal könnyebb... naná!


De nem egy kategória! Azok sosem adnak ilyen élményt, és sosem lesznek ilyen igényes műszerek!


Egyébként mivel az enyémben 100ekm van, elkezdtem egy motorfelújitó kit rendelését, amit 380 dollárért már kapni, ha csak a szokásos kopó és tömitőrészeket akarod cserélni! Megjegyzem, ha egy szerelővel kiveteted a motort az autóból, a konnyhaasztalon egyedül nagygenerált csinálhatsz...


*****



Szóval nem olyan drága mint hiresztelik, viszont ha sokallsz egy liter morotolajért 3-4e Ft ot, vagy egy darab gumiabroncsért 50-60e Ft ot, akkor ez nem a te autód! Ha használod, akkor nyugodtan számolj azzal hogy egy nyár alatt leég a hátsó gumid, nem kell elrakni tavaszig, és számolj vele hogy úgyis nyomni fogod, ebben nem lehet megálni hogy ne tolt! Szóval az elérhető 8-9 literes fogyasztást felejtsd el, én egyszer kibirtam egy tankkal hogy semmi nagygáz, tényleg 10 alá lehet vinni a fogyasztását, de átlagban számolj inkább 12-15l -el!



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2013. máj. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Nekünk ilyen van és nagyon-nagyon jó autó eszik de azért jó autó én nagyon szeretem!!!
2015. jún. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
0%
egy 1.9-es audi és minden gond megoldódik
2015. nov. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!