Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mercedes A140/160-ról vélemények?

Mercedes A140/160-ról vélemények?

Figyelt kérdés

Nagyon szépen meg kérnék mindenkit, csak az írjon, aki jelenlegi vagy volt tulaja ezeknek a kocsiknak, tapasztalatokat szeretnék hallani, akár negatív, akár pozitív.

A "felejtsd el ezt a kocsit" vagy a hasonló hozzászólásokra, köszönöm, de nem vagyok kíváncsi, és más autókat se ajánlgasson senki.

Egyszerűen többet szeretnék megtudni a Merci A140 vagy a 160-ról, főleg hogy mennyire megbízható, stb.


Köszi előre is



2012. júl. 26. 01:29
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Szia! Keresztanyámnak ilyen autója van szóval tapasztalatból tudok beszélni. :) Nagyon szeretik... A kényelme, a megjelenése, a megbízhatósága és minősége miatt. A csomagtere is nagyon praktikus (a hátsó ülések egy mozdulattal eltávolíthatóak) a biciklitől az lcd tv-n keresztül a fotelig már mindent szállítottak vele gond nélkül.

Mivel a kisMerciben relatíve magasan, a forgalom felett ülsz, hatalmas ablakai és a rövid/töpszli "orra" miatt a városi közlekedés és a parkolás gyerekjáték vele.

A motorjával/futóművével semmi nagyobb meghibásodás nem történt. A rendszeres olajcseréket természetesen betartják! (Mobil 1 olajat kap az autó)


Egyébként a menyasszonyomnak is ilyen Mercit veszünk az ősszel. :) (ha összegyűlik az autó ára)

A személyes tapasztalatom az, hogy ha inkább városban illetve 25/30km-es utakra vennéd az autót akkor bőven elég a 140-es motor ha néha nagyobb utakat/nyaralást tervezel az autóval akkor inkább a 160-as motorral vedd.

Ja, és kizárólag klímásat vegyél.


Negatívumnak annyit tudnék írni, hogy ez az autó leginkább városban illetve országúton érzi jól magát. Autópályán is lehet vele közlekedni de "érezteti" a sofőrrel, hogy nem ide tervezték. 140-150 km/h körüli tempónál a motor kissé hangos + a futómű sem tapad annyira az útra.


Remélem tudtam segíteni, írj ha bármi kérdésed lenne. Összegezve én ajánlom ezt az A osztályos Mercit, úgy gondolom ugyanennyi pénzért sokkal jobb választás mint egy opel corsa vagy egy ford fiesta. Nem mellékes, hogy az újkori árának a töredékéért juthat hozzá a vásárló. :)


Mivel pár hete 'bújom' az internetet A osztályos Mercedesre vadászva ezért engedd meg, hogy belinkeljek párat.


[link]


[link]


[link]


[link]

2012. júl. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi az infókat ;)

várok még válaszokat...

2012. júl. 26. 13:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Pár hétig ültem egy 160-asban nemrégiben.

Őszintén ?

A Merci szégyenének tartom azóta.

Nem csak azért mert az "S" osztályhoz szoktam.

Egy 124-est is többre becsülök,kényelmesebbnek és megbízhatóbbnak tartok.

Fapados mintha dinnyén ülnék,pattog mint kecskesz@r a deszkán és 10 felett eszik ha nem nagypapásan kezeli az ember a pedálokat.

Labilis még mindig,hiába orvosolták (elvileg) a hírhedt "rénszarvasteszt" óta hiányosságait.

Azóta többször szóba került a téma és az autó,másoktól is hallottam hasonló véleményeket,tehát nem egy egyedi,lepukkant klozetot minősítettem.

Tömören,velősen.

Sorry.

2012. júl. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Sziasztok.

A nyáron meglátás a frissen behozottakból egyet és szerelem volt az első próbaút aztán sokat kipróbáltam és sok csalódás után meglett a kis A140 páromnak is kellett egy és megkezdődőt a vadászat. A hirdetett 115db kocsiból sokat kipróbáltam többször bezártak az országot sok rossz tapasztalatom volt.Mindenkinek a figyelmébe ajánlom az kocsi megvásárlása előtt hogy tőbbet próbáljon ki és nagyon vigyázni a kereskedésekkel mert ott vágják át az embert ahol lehet és mindig szigorúan le kell velük íratni mit adnak és mennyibe kerül mert képesek utólag plusz költségeket felszámolni mellesleg sokat kell várni a kintről hozott kocsik papírjaira.Előre senki ne fizesse ki az autót csak átvételkor. Sokszor sokkal jobb és egyszerübb egy magyar tulajtól megvenni a kocsit.

2014. okt. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Gy.Ata válasza:
Egy ismerősömnek van. Ez a típus a szerelők rémálma.. némelyik bottal sem piszkálja. Legtöbb egyből elhajt. Pl egy ékszíjcseréhez le kell engedni a motort a kaszniból, semmihez nem lehet hozzáférni. Sokat lehet rá költeni, mert minden javítás drága. Mert itt még a kis javítás is nagy munka.
2023. jan. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!