Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 1.6-tos Fiat tipóm ha...

Szabó Joe kérdése:

Van egy 1.6-tos Fiat tipóm ha tennék rá egy 1.4-es injektort az eredményezne fogyasztáscsökkenést, működne egyáltalán, esetleg van valami tuti fogyasztáscsökkentő megoldást tipóra?

Figyelt kérdés

2012. júl. 26. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Ha rátennéd az injektort (és még működne is vele), az tuti fogyasztáscsökkenés lenne: inkább bele sem ülnél, annyira dadogna és melegedne.

A legjobb fogyasztáscsökkentés sajnos még mindig indulás előtt kezdődik az útvonal megtervezésével, a "jó még az" gumik felfújásával és a "hátha kell még valamikor" címszó alatt az autóban hányódó lomok kitakarításával, illetve a hasonló okokból fennhagyott tetőcsomagtartó leszerelésével. A vége meg az óvatos, "padlózástól" mentes gyorsítás, a hirtelen fékezések elkerülése és a többi klasszikus trükk, amit vezetés közben kell bevetni.

2012. júl. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
forditva,szerintem megnőne a fogyasztás!
2012. júl. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
és jól mondta az első hogy vannak különféle praktikák,mint pl. motorféket gyakrabban használod,ha 1 percnél tovább piros a lámpa akkor leállítod a motort,sokat gurítod üresbe az autót,2-ezres fordulatnál már váltassz,kerülöd a sok hirtelen fékezést,jó gumikat használsz
2012. júl. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,de ezeket én is alkalmazom.Én valami elektronikai csereberére gondoltan (innen jött a z injektor is)amivel el lehet hitetni a motorral,hogy sok a nafta és ő majd kevesebbet adagol.
2012. júl. 27. 22:15
 5/7 anonim ***** válasza:

"... amivel el lehet hitetni a motorral,hogy sok a nafta és ő majd kevesebbet adagol"

Az a baj, hogy a fizikai és kémiai törvényeket - legyen akármilyen ügyes és okos az ember - nem lehet áthágni. Annak a piszok benzinnek 1:16 tömegarányban van szüksége levegőre az égéshez. Akárhogyan is takarékoskodnál, ezt nem lehet megváltoztatni, a kémiát nem írják át a kedvedért. Sajnos a fizika törvényei is fixek: az 1.6-os motor légnyelése nem változik attól, hogy te most épp spórolnál. Alacsony fordulaton akkor is ugyanannyi levegő kell neki.

Ebből a kettőből meg következik, hogy ha az 1.6-os motor légnyeléséhez tartozó benzinmennyiségről elhiteted a motorral, hogy sok és kevesebb benzint nyomatsz be, abból nem égés lesz, hanem rángatás, csörömpölés és mindenféle egyéb kellemetlen dolog. A végén meg majd csodálkozol, hogy többet fogyaszt az autó, mint előtte, mert nem megy, csak erőlködik.

Sajnos a világ már rég nem olyan egyszerű, mint a Skodák és Ladák idejében, mikor csak a főfúvókát kellett kisebbre venni és máris repült az autó, illetve termelte a benzint (legalábbis a szomszéd azt mondta, hogy neki olyan tuti beállítása volt, amivel még ez is összejött). Igazából persze már akkor sem volt ennyire egyszerű a fogyasztáscsökkentés, de azóta még bonyolultabb lett.

2012. júl. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tisztelt ötös válaszoló,nem azért tettem föl ezt a kérdést mert tökéletes az égés az autómban hanem azért mert nem.Tudod bármit csináltam vele idáig ez nem változott,amit ki lehet cserélni már kicseréltem és még mindig kormos a kipufogóm.Ez engem zavar szeretném szürkén látni,ezért érdeklődöm itt is.Egyébként az autóval semmi gond,tökéletesen működik a fogyasztás sem túlzott 6.5/7-tel elszelad,csak az a kipufogóvég szürkülne már ki egyszer.(Lehet,hogy ez csak az én flúgom de ez engem idegesít.)Ja és egyébként a fizikai és kémiai törvényeket is emberek alkották meg és ők is fogják felülírni vagy kijavítani ahogy a tudomány fejlődik csak idő kérdése.(Vagy talán azt hiszed,hogy az ember elérte a fejlődése csúcsát,mert ha ez a csúcs akkor elkezdhetjük ásni a sírunkat)
2012. júl. 28. 00:08
 7/7 Gyurika21 válasza:

Hello!nem írtad le melyik motoros Tipod van 1.6os ból csináltak két motort!gondolom neked a szimpla vezérműtengelyes van!

nos ha le cseréled az injektor fejet NEM FOG TÖRTNÉI SEMMI!!

mivel a Fiaték nem vitték bele az elképzelést ugyan az az ie fej van rajta!pont azért mert régen nem arra törekedtek hogy mindenhez más alkatrészt gyártsanak!ez az ie fej tud többet és kevesebbet is adagolni!

nekem is van egy ilyen kocsim és nem egyet bontottam el!!

az a fogyasztás teljesen jó!!nekem volt amikor 12l evet!:)

2012. nov. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!