Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akkor mi lesz, ha a motoron a...

Akkor mi lesz, ha a motoron a benzincsapot nem zárom el?

Figyelt kérdés
Egyáltalán ez miért jó? Én járó motornál elzártam, és még ment a motor(10mp-ig vártam). Gondolom azért jó, mert a gravitáció miatt lefolyna a nafta, így meg nem.(csak tipp) De akkor menet közben hogy nem folyik le? Illetve mi baj történhet ha éjszakára nyitva felejtem?

2012. júl. 28. 15:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha menet közben elzárod, eltart még egy darabig, mire elfogy a rendszerből a benzin, aztán le fog állni a motor. Nem lesz semmi baja, próbáld ki nyugodtan, de kicsit többet várjál.


Álló helyzetben azért kell elzárni, mert ha a karburátor nem tökéletes, elfolyhat a benzin, és az egyrészt drága (a benzin vér), másrészt balesetveszélyes, mert ugye némileg gyúlékony...

2012. júl. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy kis fém tű zárja el a benzin útját, ami egy többnyire réz cuccba illeszkedik. Jobb esetben ez zár olyan jól hogy nem folyik el a benzin. De ha mégsem akkor az úszóházba folyamatosan szivárog a benzin, annak túlfolyóján pedig ki.

Ami nem túl jó...

Menet közben nem gond ha picit szivárog, mert a motor ba úgyis kell belőle.

Ha meg járó motornál elzárod akkor meg még szépen kiszipkáz valamennyit az úszóházból meg a benzincsőből. Aztán leáll a motor.

Akár azt is kipróbálhatod hogy menet közben zárod el, úgy gyorsabban elfogy. Csak készülj fel arra hogy meg fog állni, és persze ne forgalmas helyen tedd ezt :D

2012. júl. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!