Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » ÜDV! Van egy quadom aminél a...

ÜDV! Van egy quadom aminél a gyújtás elektromos lenne de sosem indul be csak ha betoljuk. Melegen se mindig van hogy beindul. Mit tudnék vele kezdeni?

Figyelt kérdés

2012. júl. 30. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Pl. átnézni hogy mi rossz. A gyújtás mellett kell neki megfelelő mennyiségű benzin is, pl. ha nem működik a szivató, akkor hidegen nem fog elindulni, csak tolásra, úgyis csak nehezen.


Egyszerűen végig kell nézni a gyújtást, a karbi beállításait és a motorblokkot úgy általában - elég nehéz lenne ennyicske információ alapján távgyógyítani.

2012. júl. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Majd át fogom nézni mindenféle képpen.
2012. aug. 1. 11:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Az ezer éves motorom is csak tolásra volt hajlandó indulni egy ideig. De mivel 150 kiló, így gyorsan meguntam a dolgot és átnéztem - nekem a karbiban a szivató gumipogácsája volt leszakadva, így hiába húztam a szivatót, csak magamat szivattam.. :D
2012. aug. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az jó! Hidd el hogy én is unom már tologatni a quadom is olyan 150kg körül van de nekem a szivató teljesen jól müködik a benzin ellátással sincs gond ma leszedtem a karburátort abban se volt kosz... nem tudom mi lehet a baja
2012. aug. 1. 15:19
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként az öninditöja nem birja tekerni, kicsit lassan tekeri.. szerintem legalábbis
2012. aug. 1. 18:23
 6/8 A kérdező kommentje:
A gyertya nem ég ki rendesen de egyébként meg nem fogyaszt sokat.
2012. aug. 1. 18:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha az önindító lassan teker, akkor lehet olyan egyszerű dolog is, mint a túl alacsony akksifeszültség. Egy mérést, aztán ha szükséges töltést megérne.


Ha a gyertya nem tud tisztulni, pl. fekete, kormos, akkor lehet pl. rossz a hőértéke. De ha kihagy a gyújtás, akkor az is lehet hogy egyszerűen nincs elég hőmérséklet, mert ugye nem gyújtja meg a keveréket.


Ha a karbiban minden oké, akkor marad a gyújtás. A szép, modern és megbízható gyújtásdobozok tök jó dolgok amíg be nem adják a kulcsot.. :( Esetleg a triviális dolgokat meg tudod nézni, pl. áthúz-e valahol testre vagy ilyesmi.


Esetleg írd le a típusát, hátha jár erre valaki aki jobban ért az elektronikához és tud konkrét tanácsot adni.

2012. aug. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az akkufeszültség az jó ma is töltöttem.. Amugy ez egy japán quad Kinroad 150ccm-s a tipusát igazából nem tudom.
2012. aug. 1. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!