Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol tudok segítséget kérni...

Hol tudok segítséget kérni autóvásárláshoz?

Figyelt kérdés

El kéne adni a jelenleg használt családi autót és venni egy másikat, ami egy picit fiatalabb és jobb állapotban van. Elöljáróban: NŐ vagyok és egyáltalán nem tökhülye a műszaki dolgokhoz, tudom, mi mire való, a motortéren belül mi micsoda és nem a benzintankba öntöm az ablakmosót. DE.... Akárhányszor előfordult egy használt autóvétel hosszú, ám tartalmas éltem során és utána szerelőhöz vittem az új szerzeményt, ő csak csóválja a fejét és mindig azt mondja, meg kellett volna nézetni szakértővel is vásárlás előtt. Ez így oké is, de honnan a túróból szerezzek egy ilyen "szakértőt"??? Az autószerelő nem a haverom, hogy velem jöjjön, főleg nem több alkalom esetén, ha van is férfi rokonom erre a célra, jobban ő se ért a dologhoz, mint én - vagy még annyira sem - én meg, mivel sokat vezetek, hangról, a mozgás simaságáról, a váltó kezeléséből stb valamit meg tudok ítélni, a rozsdát meg én is látom. Persze tudom, ezen felül még húszezer apró baj lehet, amik összeadódva már jó kis javítási összeget eredményeznek. A kereskedő meg persze mondja a magáét, hogy micsoda vétel, vétek kihagyni, ő persze el akarja adni.

Milyen ötletek vannak erre az esetre, hogy a legjobban jöjjek ki a dologból?


2012. júl. 31. 08:59
 1/1 anonim ***** válasza:
Autószerelőt elhívsz, kikéred a tanácsát, megvizsgálja a kocsit, véleményt mond, majd megfizeted.
2012. júl. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!