Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aki manuális váltos autóval...

Aki manuális váltos autóval tanult vezetni és automata váltós autót vesz, vezet és elszokik a kuplungtól az majd elfelejti, hogy mikor kell visszaváltson manuális valtóssal? Valamint ez a vezetési tudásának a róvására mehet?

Figyelt kérdés

2012. júl. 31. 12:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Idővel visszaszoksz akárcsak a biciklizés.Én is így voltam vele.
2012. júl. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

egy hét alatt vissza lehet szokni a manuálisra,

a vezetési tudásod,meg egy automatással sokkal jobb lesz,

az én asszonyom olyan ügyesen megy az automatás Suzuki Splashal ,sose fullad le,bezzeg mikor átül a manuális Mercinkbe,rögtön egy béna sofőr lesz,

2012. júl. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Autómata váltós autót még egy 10 éves is el tud vezetni.(Ha leér a lába.
2012. júl. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem aki már egyszer rendesen megtanult váltani, akkor az tiz év múlva is fél óra alatt visszaszokik. Olyan ez, mint a biciklizés :D
2012. aug. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amikor atulsz az egyikbol a masikba, akkor igen benanak erzed magad egy 30 percig...de aztan semmi gond. En mindig kuplung nelkul akarom az 1-est kapcsolni eloszor..aztan egy apro recs, es maris nyomom a kuplungot, utanna meg mar megy mint ahogy annak rendje modja, max az 5. hianyzik neha..de potolom egy 20-30 perc elteltevel
2012. aug. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem.

Ez olyan mintha azt kérdezted volna, hogy aki megszerzi a jogsiját, de nem vesz magának rögtön egy autót, az elfelejt vezetni?

2012. aug. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem értem,hogy lehet elfelejteni?
2012. aug. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem véletlen hogy a manuális váltó és az automata is máshogy kapcsolható, az automatát csak egyenesen, fel le tudod kapcsolni, a manuálisat meg ágakra osztva, sokkal kifinomultabban. Nagyon nehéz lenne elfelejteni benyomni a kuplungot manuálisnál.


Én úgy vagyok vele teljesen mindegy milyen váltó van a kocsin, annyi igaz hgoy a manuálisnak számos előnye van, pl a fogyasztásban, az autó kiismerésében, manuális váltó által sokkal tapasztaltabbak leszünk, szinte eggyé válunk az autónkkal. Az automata se, rossz én nem vagyok egyik ellen sem, de sokszor jó az automata, nem kell mindig a váltással tötymörögni bonyolult forgalomban.

2012. aug. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!