Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabályos felszerelni ilyen 6...

Szabályos felszerelni ilyen 6 szólamú dudát a motorra? Vagy csak használni nemszabad? Vagy fel se szabad tenni és használni se, a rendőr büntet érte?

Figyelt kérdés
[link]

2012. aug. 1. 16:31
 1/9 anonim ***** válasza:
én inkább kamionra tenném amúgy meg ha felteszed de nem használod abba mi a buli?!?
2012. aug. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
csak kamionom az nincs :) hát csak lakott területen meg a határba használnám de attól hogy fenntvan még menék a városba is de ott nem használnám
2012. aug. 1. 19:48
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem szabályos se felszerelni (gondolom nincs rajta E jelzés) se használni.

Ha jól tudom egy duda hangereje meg van határozva dB-ben hogy mennyi lehet. Illetve csak egy szólamú lehet, és normális hangnak kell kijönnie rajta.


Gyakorlatban ez úgy néz ki hogy ha rárakod egy külön kapcsolóra, és néha napján elhülyülgetsz vele, le se fogják sz*rni. De a gyári dudádat hagyd bekötve, és legyen működőképes, és ha olyan helyzet van akkor azt használd. Valamint ne nyomkodd egyfolytában ezt a dixie-t, mert akkor tuti hogy rád szállnak :D

2012. aug. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
természetesen úgy gondoltam hogy meghagynám a rendes dudát csak mellé egy külön gombra kötném és csak néha hülyülni vele...akkor igy szerinted nem lesz vele gond??
2012. aug. 1. 20:58
 5/9 anonim ***** válasza:

6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet


72. § Minden gépjárművet, mezőgazdasági vontatót és lassú járművet fel kell szerelni - a motor álló helyzetében is működő - hangjelző berendezéssel, amelynek hangja folyamatos, egyenletes hangmagasságú és erősségű. Ez a hang több - egyidejűleg működő - készülékkel is előállítható.


(2) A hangjelzés hangereje gépkocsi esetében 93-112 dBA, motorkerékpár, mezőgazdasági vontató és lassú jármű esetében 89-112 dBA lehet.


73. § A gépkocsira csak jóváhagyási jellel ellátott hangjelző berendezést szabad felszerelni. A gépkocsinak hangjelzésre vonatkozó jóváhagyási jellel kell ellátottnak lennie. E rendelkezés csak a 72. § (1) bekezdésében említett hangjelző berendezésre illetőleg hangjelzésre vonatkozik.


---


Ezekből az következik, hogy motorkerékpárra szerelt hangjelző berendezésnek nem kell jóváhagyási jellel ellátottnak lennie, csak a hangerő van meghatározva (és persze nem változhat a hangmagasság, tehát nem lehet dallamkürt, sziréna)! És külön kiemeli a jogszabály, hogy több egyidejűleg működő készülékkel is előállítható.

2012. aug. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen sokat segítettél!!!!!!!
2012. aug. 10. 17:43
 7/9 A kérdező kommentje:

" (és persze nem változhat a hangmagasság, tehát nem lehet dallamkürt, sziréna)"


akkor mégse lehet felrakni rá ??

2012. aug. 18. 22:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Ott írtam hogy nem szabályos felszerelni. De ha csak így néha hülyülgetsz vele egy parkolóban, és nem egész álló nap rajta fekszel, a kutyát sem fogja érdekelni. De ha egy rendőr előtt nyomod el, lehet hogy felkelti az érdeklődését.
2012. aug. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
értem köszi
2012. aug. 20. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!