Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minden használt autó megtekint...

Minden használt autó megtekintés így szokott zajlani?

Figyelt kérdés

A héten néztem meg életemben először egy használt autót. A hasznaltauton hírdette egy kereskedő. (Tudom, ne vegyek onnan, de ettől most légyszi kíméljetek!) Nagyon jó paraméterekkel rendelkezett, ezért gondoltam, hogy mindenképp meg kéne nézni.

Felhívtam őket, lebeszéltem hogy mikor mennék érte.

Odamentem a címre.


Eddig a használtautó telepeket úgy képzeltem el hogy egy nagy placc sok autóval. Na, ez nem olyan volt. Családi házak között egy üres, kb 200-300 nm-es telek leszórva kaviccsal, a végében egy bódéval, előtte 8-10 autó kiállítva. A bódéban megy a klíma, három kolléga meg nyomja a fészbúkot. Bementem, mondtam, hogy én vagyok, aki az XY autót szeretné megnézni. Rám se néztek szinte, csak közölték, hogy a nagyedik kolléga furikázik vele, várni kell 20 percet, amíg visszajön.

Én mondjuk azt se értem, hogy milyen alapon járnak más autójával az alkalmazottak. Meg azért arra is kíváncsi lettem volna, hogy hidegen hogy indul.

Na mindegy... Meghozták végre az autót, miután én fél órát aszalódtam a napon és a kutya se jött oda hozzám.


Az autó bal ajtaján, motorháztetején, jobb oldali tükrén és a lökhárító mind a négy sarkán hatalmas karcok. De pl az ajtón és a motorháztetőn ilyen S alakú széles mély, egészen az alapozóig hatoló karcok. Nem is igazán értem, hogy lehet ilyet összeszedni. Mikor látták hogy ezt nagyon vizslatom, az éppen odacammogó kolléga mondta, hogy hát igen... használt autó, az ezzel jár, nem várjam el hogy karcmentes legyen.

Nem várom el, de direkt figyeltem az utcán parkoló autókat is ebből a szempontból. Kisebb karcok, főleg a kilincs körül elő szoktak fordulni, de ez ahhoz képest elég durva sérülésnek tűnt.


A másik ami nem igazán volt megnyerő, hogy az autó 6 éves és 80e km-rel hirdették. Ennek ellenére a pedálok felületéről a bordázat erősen le volt kopva. Ez normális ilyen korú, futásteljesítményű autónál? A kormányon váltón nem láttam kopást. A belső tér tiszta és viszonylag kulturált volt.


Összességében viszont az autó valamiért nem volt szimpatikus. Azt hiszem még párat meg fogok nézni. Már csak azért is hogy legyen összehasonlítási alapom, hogy egy 5-6 éves használt kocsitól mit várhatok el.


2012. aug. 4. 09:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Valóban nem át egy párat megnézni vásárlás előtt, de az se lenne hátrány, ha vinnél magaddal hozzáértőt, mert egy autón nem csak az a pár karc tud bosszantó lenni, amit te észrevettél.
2012. aug. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Jé, valaki a nézi a pedálokat. Meg a kormányt meg a váltógombot is.


A futásteljesítmény Mo-n érdemes alapesetben másféllel szorozni, plusz tényleg magaddal vinni egy kollégát, mert a festés még relatív olcsón javítható, van annál nagyobb szopóroller is.


De a hozzáállásból meg a "hát igen... használt autó, az ezzel jár, nem várjam el hogy karcmentes legyen. "-ből kiindulva én elkerülném azt a helyet jó messzire.

2012. aug. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Oké kösz, de nem tudok egy autószerelőt felbérelni, aki folyton eljárkálna velem.


Másrészt evidens, hogy ha laikusként tetszik az autó, akkor elviszem egy állapotfelmérésre, hogy kiderüljön, hogy műszakilag is minden rendben van-e vele.


Amúgy a fent említett kereskedésben az sem tetszett, hogy mikor ezt felvetettem, rögtön megszabták, hogy csak melyik szervizben vihetem felméretni.

2012. aug. 4. 09:53
 4/22 anonim ***** válasza:

" Családi házak között egy üres, kb 200-300 nm-es telek leszórva kaviccsal, a végében egy bódéval, előtte 8-10 autó kiállítva."


Igen, kb ilyen egy használtautó-kereskedő. Mondjuk ez az éppen lepukkantabbak közül való - nekik többnyire az autóik is ilyenek.


"a nagyedik kolléga furikázik vele, várni kell 20 percet, amíg visszajön."


Pedig szoktak vele. Sőt én néztem olyan autót is, amivel maga a kereskedő járt. Meg is vettem volna, ha a bankjának a hitele nem uzsoraszintű.


"Meg azért arra is kíváncsi lettem volna, hogy hidegen hogy indul."


Ha időre mentél, akkor valószinűleg nem véletlenül használták éppen azt...


"az autó 6 éves és 80e km-rel hirdették. "


Ezzel elvileg nem lenne gond. Én pl évi 12-15000km-t használom az autót, kb ez amúgy az átlag.


"a pedálok felületéről a bordázat erősen le volt kopva."


Ez viszont azért minimum gyanús. Előző autómban az óra szerint is 270000 volt, és alig volt kopott.


"Azt hiszem még párat meg fogok nézni."


Minél többet! Kb 1 éve vettem használtautót. Kereskedésből. Szerintem jót és elfogadható áron. Nem feltétlenül szar az összes autó az összes kereskedésben, de jól meg kell nézni, minél többet meg kell nézni és általában lehet alkudni! Ne legyen adott autók közül a legolcsóbb, mert az általában olyan is. Karc tényleg lesz szinte minden autón, esetleg kisebb-nagyobb esztétikai hibák is. Szerintem összességében a műszaki állapot fontosabb, mint néhány karc. Persze a mély karcokkal nem árt elmenni fényezőhöz, hogy ne legyen belőle rohadás.

2012. aug. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

"Oké kösz, de nem tudok egy autószerelőt felbérelni, aki folyton eljárkálna velem. "


Akkor se egyedül menyj. Több szem többet lát.

2012. aug. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

"Akkor se egyedül menyj. Több szem többet lát."


Akkor gyere el velem! :)

December óta dolgozom ebben a városban, nincs igazán olyan ismerősöm, akit el tudnék rángatni magammal és még valamennyire ért is az autókhoz.

Amúgy alapból megfontoltabb típus vagyok. Úgy sosem fogok autót venni, hogy először odamegyek valahova, megnézem és rávágom, hogy megveszem.


Ja és kösz a hasznos válaszokat!

2012. aug. 4. 10:06
 7/22 anonim ***** válasza:

Egy 6 éves autónál miért kéne megszorozni a 80 ezret másféllel? Azért röhejes egy kicsit, hogy mindenki nyavajog hogy minimálbéren van, de évi 20ezer az átalgos futási teljesítmény ilyen benzinárak mellett...

Egyébként meg nem kell leragadni az első autónál, főleg hogyha sem az autó sem a kiszolgálás nem volt szimpatikus.

Az autópiac úgyis pang, ki lehet fogni jó vételeket, legfeljebb egy kicsit tovább kell keresni. Mondjuk azoknál a kereskedőknél is legyél résen, akik lyukat akarnak beszélni a hasadba, az is gyanus.

2012. aug. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Lacee92 válasza:

Nem szabad bedőlni a használtautó kereskedőknek. Első dolog hogy magánszemélytől vásárolsz, ott kisebb az esélye hogy átvernek és a kilóméterórát se szokták áLLtalában visszatekerni. Vagy hivatalos márkakereskedés használtautó kinálatából válogatsz. Magyarországon átlagban egy autó 15 000km fut évente. Tehát egy 5-6 éves autónál 75000 és 90000 km a reális, de inkább több. Dieselnél számolhatsz évente 25000-et is. A karcmentességet ne várd el, de egy 5-6 éves autónak azért még nem szabadna úgy kinéznie ahogy a te álltalad megtekintett autónak. Ezek lényegében még majdnem új autók a legtöbbről még most járt le a garancia szóval elvárható az újnak ható kinézet. Ha használt autót vásárolsz fontos hogy nézd jól körbe az autót, nem lehetnek rajta szineltérések, és a lemezillesztési hézagoknak is egyezniük kell, mert ha ezek nem teljesülnek akkor egész biztosan sérült volt már korábban az autó. A nagymértékü használatra utalnak a kopott gumik, a tetőn lévő tetőcsomagtartó nyomok, a kiült űlések, a fényes pedál, kormány, váltógomb stb. Ezek álltalában csak 120 000 - 140 000 km-nél szoktak előjönni.

Fontos hogy megfigyeld még hogy nem vállasok a féktárcsák. Olyan kereskedésbe pedig ne is menjél ahol azt irják hogy megtekintés előtt időpont egyeztetés szükséges. Mert ilyenkor üzemmelegre járatják az autót és igy nehezebben kivehetők a rendellenes zajok mint hideg állapotban. Fontos hogy a motortérben ne legyen olajfolyás, ne legyen egyenetlen az alapjárat. Ha túl tiszta a motortér az már eleve gyanús, de a túlkoszos is.

Ha nagyon tiszta a motortér akkor szinte biztos hogy valamit el akartak tüntetni előled, például olajfolyást stb. Mindenképpen menjél egy próbakört. Figyelj hogy nem jön e búgó hang a kerekek felől (kerékcsapégy hibája) vagy nem e zajos a váltó. A végére pedig még egy jó tanács ne ejtsen ámulatba a kevés kilóméter, a lényeg, hogy műszakilag legyen rendben az auót ne legyen, sérült, gányolt. A kilóméter annyira nem fontos, a mai autókat ha gondosan karban tartják,normális használat mellett, hat - nyolc sőt akár tiz évig gondtalanul közlekednek, addig maximum a kopóalkatrészek cseréje szükséges. Csak utána kell számitani az első hibákra. Fontos hogy vezetett szervizkönyves legyen az autó, ha nincs szervizkönyv akkor kerüld el messziről a kiszemlet darabot. HAleirnád milyen kategóriás, milyen áru és legfőképp hogy milyen tipusu autó vásárlásán gondolkozol, tudnék konkrétabb segitséget is adni.

2012. aug. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
erre csak annyit, hogy a 20-25 éves merciket 250 ezerrel hirdetik, de jó lesz az 600-nak is. én ahol vettem az autót az eladó korrekt volt, vannak tahók sajnos
2012. aug. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Opel Astra H-t szeretnék mindenképp. 1.6-os benzinest, vagy 1.7-es dízelt.

Mivel 80%-ban autópályán használnám és egyszerre 200-250 km-t mennék vele rendszeresen, nem ártana ha lenne benne tempomat és esetleg 6-os váltó. De ha nincs, az sem kizáró ok. Board computer is jó lenne benne, de ez már csak hab lenne a tortán.

Árban 1,3-1,4 MFt környéke.

Hajszálkarcok itt-ott nem zavarnak, de ilyen durvább, szembetűnő sérülések azért ne legyenek rajta. A sok kilométer sem zavar különösebben, ha karban volt tartva és megbízható állapotban van.

Márkakereskedésben pont volt egy ilyen nem rég. Azt az orrom előtt vitték el.

Szívesen vásárolnék magánszemélytől, de a fenti paraméterek miatt eléggé leszűkül a keresztmetszet. Az ilyen autók jelentős többségét kereskedések hirdetéseiben találtam.

2012. aug. 4. 11:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!