Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Merőleges parkolás hátrafele....

Merőleges parkolás hátrafele. Segítség!?

Figyelt kérdés
Valaki leírná, hogy pontosan mikre kell figyelni, mikor kell merre húzni a kormányt stb.?Ütközésig kell elfordítani amikor ott van a másik autó végénél, az én autóm vége? Lassan vizsgázom, és egyszerűen nem megy. Az oktatóm azt mondja hogy mindig a végén rontom el, amikor a kocsit egyenesbe kéne rakni. Kérlek adjatok tippeket!

2012. aug. 4. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
2%
Biztos csaj vagy.
2012. aug. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

Miért mi adjunk online, amikor neked van oktatód?? Úgy sem tudja senki elmagyarázni hogy hogyan van mert billentyűzet és monitor van előtte és nem kormány.

Én is magyaráznám, de nincs értelme, tükörből csinálom, nem nézek hátra, vizsgán meg hátra kell nézni.

Mond meg az oktatónak gyakoroljátok, én is azt tettem amikor nem ment valami.

2012. aug. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amikor már átod, hogy nem mész neki balról, fordulj hátra, és hozd egyenesbe.
2012. aug. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Napkiraly ***** válasza:
Tehát: megállsz a másik kocsi MELLETT. A célod hogy 30 fokos szögben a járdának (ez a kilencven,vagyis a merőleges harmada) gurulj a következő másodpercekben. A kormányt eltekered jobbra, és hátramenetbe kapcsolsz. A harminc fokot a járdához belövöd úgy,hogy a kocsid oldalát ne húzza végig a melletted lévő kocsi sarka. Ha elméred a szöget, akkor vagy nekigurulsz a járdának, és újra kell kezdened, vagy túl távol állsz a járdától (az előírt 30 centin túl). Ha eltalálod a harminc fokot a tolatás végére a tükörben kétharmadrészt a mögötted lévő kocsit, harminc százalékban a járdát és a terepet látod. Ekkor meggyőződsz róla a tükörben,hogy van-e még mögötted elég hely,és szintén tolatva balra tekered a kormányt,hogy visszaállj egyenesbe. Ezt igazából kocsik nélkül a tanulóautóval kéne gyakorolnod
2012. aug. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon rendes vagy "kedves" első válaszoló, gondolom neked tökéletesen megy minden, ezért vagy ilyen lenéző. A többi válaszolónak pedig köszönöm.
2012. aug. 5. 11:01
 6/7 anonim ***** válasza:

#4! merőleges volt a kérdés

ha nem megy gyakoroljátok az oktatóval

ha nem tod tök egyenesbe hozni, kijárhatsz előre egyenesre majd visszatolod egyenesen, vagyis nem muszáj egy úton beállnod, mehet előre és emgint hátra is :D

parkolás nagyon fontos, nem szeretné senki h meghuzd a kocsiját,

főleg ha véletlen sikerülne ott, és megkapnád azt hiszed, h már tudsz, és utána egyedül csett :/

2012. aug. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Napkiraly ***** válasza:
merőleges. Bocs,párhuzamosra gondoltam :) Merőleges pofonegyszerű. Megállsz úgy,hogy a kocsidvége egyvonalban legyen a melletted lévő kocsival. Hátramenetbe kapcsolsz, kezdetben gyakorolhatod hogy csak a tükröt figyeled,gyakorlatilag jobbra forgatod a kormány úgy, hogya tükörben végig azt figyeled,hogy mindkét oldalt távol tartsd a másik két kocsitól. Amikor a tükörben azt látod,hogy a kocsid merőlegesen áll a szegélynek és a tükrökben azt látod,hogy párhuzamos a kocsid a szomszéd kocsiktól, visszaállítod a kormányt egyenesbe és folytatod a tolatást érzésre a szegélyig
2012. aug. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!