Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a kocsiban nincs biztonsági...

Ha a kocsiban nincs biztonsági öv akkor nem büntethetnek meg?

Figyelt kérdés
ha egy régi kocsit vezetek amiben nincs biztonsági öv akkor megbüntetnek? előre is köszönöm
2012. aug. 5. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom hogy csak az első ülésre kötelező a biztonsági öv, ha a hátsó ülésen gyárilag nincs akkor oda nem kötelező.
2012. aug. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Műszaki vizsgán nem megy át, ha nincs benne, kivéve ha OT vizsga és ez az eredeti állapot. Szóval ha van műszakid, akkor vagy OT-s a verda és nincs gáz, vagy lefizetted a vizsgabiztost, vagy kiszerelted utólag. A rendőr elveheti a forgalmidat, mert ő is tudja ezeket.
2012. aug. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
már kell hogy legyen minden utasnak öv.hátul is kötelező a beszerelése.
2012. aug. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

15:53 vagyok


Van egy 20 éven felüli Wartburgunk amit a nagypapám használ kijárni a kertbe, és néha én is igénybe veszem, amikor megkívánja a helyzet. Hátul egy deka biztonsági öv sincs, eddig minden további nélkül átment hivatalos (lefizetés nélküli) műszakin, és soha az életben nem kötött bele rendőr hogy a hátsó ülésen nincs öv. Egyszer megkérte az egyik hátul ülőt hogy szálljon ki a kocsiból, és megnézte hogy van e hátul öv. Nincs öv, hátul nem kötelező, mehet. OT rendszám sincs az autón.

2012. aug. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30%
16.23 első övekről beszéltem, nem hátsókról. Bár nem írtam.
2012. aug. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Személygépjárműben minden utasnak kötelezően kell lenni biztonsági övnek, s azt köteles is használni.

E tekintetben egy engedmény van. Ha a járműben nincs gyárilag beépített biztonsági öv, s azt utólag sem lehetséges beépíteni.

2012. aug. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ez ugyanolyan dolog mint annak idején mikor bejött az irányjelző kötelezővé tették és az olyan kocsikra amin nem volt irányjelző a tulajoknak szerelni kellett vagy vkivel aki értett hozzá szereltetni pl.: Moszkvics 400 ugyanez van az övvel is hátul nemtudom h kötelező-e de elöl igen szval ha nincs be kell szerelned vagy szereltetned egyett ha ot vizsgád van akkor nemtudom h engedik-e
2012. aug. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!