Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kismotorral M kategóriás...

Kismotorral M kategóriás jogosítvánnyal lehet külföldre menni?

Figyelt kérdés
Kötöttünk rá nemzetközi biztosítást és a biztosítóba azt mondták, hogy igen és a zöld papírra is az van írva. Ellenben pedig nagyon sok embertől hallom, hogy nem szabad. Mi az igazság? Én már párszor voltam vele Ausztriába, de még rendőrrel nem találkoztam. A válaszokat előre is köszönöm!

2012. aug. 6. 10:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy 18 év alatt M kategóriás jogsival csak belföldön lehet menni, 18 év felett lehet menni külföldre is. /És ez a B-re is így tudom/
2012. aug. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az M kategória eleve ún. nemzeti kategória, ami csak magyarország területén érvényes!

A segédmotorok pedig másut rendszám kötelesek, így azzal is lehet gond, de állítólag az osztrákoknál elnézik, mert más is jár ki robogóval dolgozni (bár neki van B-s jogsija, ami nemzetközi kategória).

2012. aug. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az M kategóriás jogosítvány külföldön nem érvényes. Mindegy hogy 16 vagy 66 éves a motoros, ugyanúgy megbüntetik.
2012. aug. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!