Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Karosszérialakatolás, hogyan?

Karosszérialakatolás, hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy régi Opel Senator itthon és azt szeretném kipofozni, annyira nem vészes, csak az ajtók alján vannak kisebb nagyobb rohadások, és néhol a sárvédőn és a küszöbnél ahogy észrevettem. Nem tudnátok esetleg tanácsot adni hogy kell javítani, vagy valami könyvet a karosszériajavításhoz...esetleg valami oldalt?


Köszönöm.



2012. aug. 7. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem vidd el karosszériáshoz, jobban jársz, szebb lesz mintha te állnál neki otthon, hidd el, sokat számít a gyakorlat.


Plusz neki megvannak a célszerszámai is, gondolom neked sincs otthon CO, illetve anyagod sem hozzá.


De ha a küszöb rohad akkor 90% hogy a taposó is, erre készülj fel.

2012. aug. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 pagan ***** válasza:
a senator az nem mai járgány,ott tuti van meló,kevés van már belőlük vigyázz rá:),szerintem ne állj neki otthon mert látom nem értesz hozzá,és ez nem egy óra alatt elsajátítható dolog,gondold át
2012. aug. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha kicsi a lyuk akkor csiszold fel gittel kend ki majd festheted vagy veszel másik elemet esetleg bontottat és azt színre fested vagy festeted.
2012. aug. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Ha kicsi a lyuk akkor csiszold fel gittel kend ki majd festheted..."


Aha. Kókányolja össze, zárja be a rozsdát, majdcsak megeszi belülről az egészet. Na ezért mondom a karosszériást, ő tudja hogy mennyit kell kivágni, és nem fogja passziválás és üregvédelem nélkül visszazárni az elemet.


Külön szakma, nem véletlenül, én szerelő vagyok, de csak akkor lakatolok ha muszáj, és akkor se szívesen.

2012. aug. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem akarom karosszériáshoz vinni. Van itthon ívhegesztő meg lánghegesztő. Alkatrészek meg sok féle más. Apám autószerelő volt és fennmaradt egy csomó roncs. Ez a senator meg már évek óta az udvaron áll, jó kis kocsi, én meg kedvet kaptam hozzá, érdekel egyébként az autószerelés is, szívesen dolgoznék rajta én.
2012. aug. 7. 21:52
 6/9 A kérdező kommentje:
van még amúgy egy öreg Fiat is, csak azzal az a gond hgoy dízeles, a senator meg benzin gázos és az jobban megérné.
2012. aug. 7. 21:57
 7/9 anonim ***** válasza:

Figyelj, a kasztnin NE túlórázz gyakorlat nélkül. A többi az oké, nem lehet elcseszni, megy könyvből is max lassabban, de a kasztnihoz nagyon kell a gyakorlat.


Tapasztalat, én is romról építettem újra az E30-am, nem volt sok meló a kasztnival, de inkább elvittem kollégához.


Plusz ívvel meg lánggal nettó szopás ilyet csinálni. A lángot pl alapból felejtsd el.

2012. aug. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ma már CO hegesztőkészülék az elterjedt.

Gyakorolni tökéletes a Senátor.

De csak otthon dilizni - semmi egyébre.

A dolog ésszerűségét a márka és a kor okán megkérdőjelezi egy fényezés ára ami jelen esetben az autó értékének duplája.

Veteránnak meg még nem elég koros tehát a restaurálás is felejtős.

Szóval a puding próbája az evés.

Próbáld ki (főleg Magad) aztán kiderül,hogy szalmaláng volt-e az érdeklődésed.

A lakatosom kis túlzással gombózzá gyűrt sárvédőt is kikalapált amire minimális gitt kellett utána.

Érzés kell hozzá,no meg némi fanatizmus.

Sok sikert!

:D

2012. aug. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Neked is utolsó, majd ha lesz rá időm belekezdek, most a sulit kezdem el... sajnos nem leszek itthon sokáig, de majd szakítok rá időt.
2012. aug. 7. 23:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!