Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Suzuki swift 1.3 glx-m van....

A Suzuki swift 1.3 glx-m van. A hátsó kerekek pár napja búgó morgó hang jön. Műszerfal nem jelez semmit, autó stabilitása nem változott, gumik rendben. Mi lehet a gond? Be merjünk vállalni ezzel még egy kb.500 km-es utat? (Pont nyaraláson vagyunk. )

Figyelt kérdés
Ezelőtt egyébként naponta 100 max 150 km- mentünk vele, most először kapott 500 km-s terhelést az autópályán.

2012. aug. 8. 22:46
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Kerékcsapágy, 100%, 500km még belefér, de tervezz be egy cserét minél hamarabb.


Párban cseréljük, 20 környékén áll meg helytől függően.

2012. aug. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2012. aug. 9. 06:33
 3/10 anonim ***** válasza:

20Ezerért cseréltek ki 2 csapágyat???? Közben még milyen díjakat számoltok fel?

A Suzukihoz 4Ezer körül kapsz csapágyat (én tavaly még 3.5ért vettem). Elviszed valami maszek szerelőhöz és max 15-ből megúszod. A márkaszervizek csak lehúznak!!!!

2012. aug. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Anyagárral együtt mondtam, SKF csapágyakkal,ez a hivatalos ennyi. 6500/db a csapágy, teljesen reális ár.


Bele lehet tenni a 3500asat is persze, csak az feleannyit bír.

2012. aug. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És meddig szabad erőltetni egy csapágyas autót?
2012. aug. 9. 09:03
 6/10 anonim ***** válasza:

Elmegy még 3-4-5-8E km-t is akár, de benne van az is hogy besül vagy megforog a perselyben a csapágy, és akkor nem ennyi lesz a javítás sem.


Nem nagy meló igazából, kb 2óra alatt megvan.


Azt mondanám 1500-nál többet ne rakj bele így.


Még valami: régi Swiftről van szó ugye?

2012. aug. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, 20 éves már :)
2012. aug. 9. 09:32
 8/10 anonim ***** válasza:
csapágy is az a fajta alkatrész amiből a minőségibb a jobb,ne nagyon halogasd a dolgot ennyit szerintem megérdemel a kocsi
2012. aug. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A szervizben haverom autóját javították. Úgy kezték, hogy akkumulátorsaru levétel:500 Ft
2012. aug. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Gondoltam, hogy az egész mizéria (szerviz díj + alkatrész) kerül max. 20Ezerebe. ;) A márkaszervizek valóban gyári alkatrészekkel dolgoznak és nem ilyen utángyártott lim-lomokkal. Ilyen szempontból nézve az ár tényleg reális.

Kérdező azt már neked kell eldöntened, hogy mennyit ér számodra a kocsid. Te tudod, hogy milyen rendszerességgel használod. Ha ritkábban rövid utakra akkor az olcsóbb sem gáz. Ha sokszor rövid-hosszú utakra akkor talán a drágábbat érdemesebb megvenni. Bár nem tudom, hogy a gyári csapágy tényleg annyival jobb-e, mint az utángyártott ahogyan azt az előttem hozzászóló állítja.

Utolsónak.: Egyik ismerősöm a Wagon R-jével már 2 éve csapágyas hátsó kerekekkel jár és még mindig gurul. :) Persze sose tudni mikor fog vele lerobbanni valahol az út mentén. :)

2012. aug. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!