Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezérműszíj kopásának milyen...

Vezérműszíj kopásának milyen előjelei lehetnek?

Figyelt kérdés

most van kb 85ezer a szíjban, és lassan cserére szorulna. Hány ezrenként szokás cserélni végülis? (több adatot is hallottam már)

Seat Cordoba 1.4


2012. aug. 9. 01:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Szíjjasnál ezt nehéz megmondani. kilóméter függvénye.

Vagy le kell szedni onnan a borítást ahonnan a legkönnyebb és meg kell nézni hogy milyen állapotba van a szíj.

Láncsosnál meg lehet hallani ha csörög.

2012. aug. 9. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nincs semmilyen előjele a szíj kopásnak,azt csakis vizuálisan tudod megnézni,azaz ha leszeded a burkolatát.

Ha elszakad (vagy átugrik egy fokot) a szíj akkor borzalmas motorkár keletkezik.

Célszerű betartani a csere intervallumot,ami általában 60-120E km (a szíj életkora is számít)... szokott lenni autó függően.

2012. aug. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

a szíj kb 3 éves.

2012. aug. 9. 09:03
 4/10 anonim ***** válasza:
Előjelei ritkán vannak. Amikor megvettem a swiftemet használtan, a feszítőgörgő elég zajos volt. Ebből következtettem, hogy minden bizonnyal a szíj sem mai darab. De szerintem ritka az, hogy a görgő is zajosodik a szíj csereérettségének idejére...
2012. aug. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 pagan ***** válasza:
görgőket,szíjat,vízpumpát együtt illik cserélni ezt ne felejtsd,nem elég csak szíjat,magaddal tolsz ki ha így teszel,eléggé típusfüggő a szíj cseréjének ideje,az én opel motoromra 60 ezret ír a szakirodalom,de például egy 1.4 másik opeléra már 120 ezer km
2012. aug. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Leveheted a borítását és ránézhetsz, az elhasznált szíj általában eléggé ki van fényesedve, de igazából érdemes kicserélni "mindennel együtt" , mert motorfelújítást előzhetsz meg vele. Ha az a motor van az autódban amire gondolok, akkor 90 vagy 100e km a csereintervallum, de ezt szervizben meg tudják mondani.
2012. aug. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Pagan !


A sima ékszíj nem ugyanaz a vezérműszíjjal. Ez utóbbi rejtve van és semmi mást nem hajt,kizárólag a szelepvezérlést,és mindig bordás-szíjas kiképzésű.

A sima ékszíj általában látható,és ez hajtja az egyéb kiegészítő dolgokat (vízpumpa,generátor,szervó,Klíma stb),és ennek elszakadása nem jár AZONNALI "sokk" szerű súlyos motorkatasztrófával,ami viszont a vezérműszíjra igaz.

Úgyhogy ne keverd össze a 2 szíjat.

2012. aug. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 pagan ***** válasza:
nálam a vezérműszíj hajtja a vízpumpát is "utolsó",lehet a seatnal más megoldás van,nekem opelem van,láttam néhányat szétszedve és tudom mi mit hajt:D,én ezt általánosságban mondtam,ha nála is így van akkor érdemes azt is cserélni mert az szívás ha egy pumpa végett le kell bontani megint,az plusz lóvé
2012. aug. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

vezérműszíj hajtja a vízpumpát is nálam:)

Csak h a vitát lezárjam:D

2012. aug. 11. 13:39
 10/10 pagan ***** válasza:
akkor tartsd be a görgő+szíj+pumpa szentháromságot:D,így optimális
2012. aug. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!