Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akik új autót vesznek, mennyi...

Akik új autót vesznek, mennyi pénzt tudnak félrerakni egy hónapban?

Figyelt kérdés
Én kb 100.000-et tudok megspórolni egy hónapban. Szerintem nem kevesebb, mint az átlag. Mégis ha új autót szeretnék venni, még egy olcsóbb típusra is éveket kéne spórolnom. És akkor évekig nem voltam nyaralni, nem jártam szórakozni, nem vettem magamnak semmi különösebbet.
2012. aug. 9. 15:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
24%
Vedd meg részletre, hogy beleférjenek a kiadások a havi 100-asba.
2012. aug. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
ritka az az átlagember aki egy 2-3 milliós új autót zsebből kifizet.
2012. aug. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Kösz, de évekre, évtizedekre eladósodni nem szeretnék. Ki tudja mi lesz addigra. Lesz-e még munkám? Az autó meg addigra már nem sokat fog érni.

Törleszteni akkor is max ennyit tudnék. Ha meg kevesebbet, akkor még tovább tartana amíg visszafizetném.


Csak azért kérdeztem mert most is elég sok új M-es rendszámú autó futkos az utcán. Ők is általában hitelből veszik vajon?

2012. aug. 9. 15:18
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
A nagy átlag semmit nem tud havonta félretenni. Akiknek jobb ők is kb havi 30 max 40 ezer körül. Aki minden kiadása mellett havi 100ezret félretehet az már Magyarországon nem átlagfizuból él. Sokan illettve majdnem mindenki aki új autót vesz azért veszi részletre.
2012. aug. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%
Spórolj egy évig és vegyél mondjuk egy egymillás 10 éves autót. Akinek nincs elég pénze, ne vegyen új kocsit...Mielőtt megszólna a kedves kérdező, én egy 200e-es, 20 éves autóval járok, amit magam szerelek a szabadidőmben, mert szervizre már végképp nem maradna pénzem-nem sírásképpen írom, mert amúgy imádok bütykölni:) Az a sok M-es autó 70%-a céges kocsi, a maradékra meg fizetik a devizahitelt, sztem elenyésző részük van csak kifizetve.
2012. aug. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

De akkor is ki kell fizetni azt a pénzt. Sőt még többet is a kamatokkal együtt. Akkor már nem jobb összegyűjteni és amikor megvan, akkor megvenni?


(Ez nem tartozik a kérdéshez, da a fizetésemet nem nevezném átlag felettinek. Csak még nincs saját családom, így a szülőm házában élek. Ő meg nem kér albérleti pénzt csak azért mert már nem tanulok, hanem dolgozok. Így is alig tudok rátukmálni havi 25-30 ezret, amivel beszállok a költségekbe, mert így sem akarja elfogadni. A maradék meg az enyém.

Nem járok márkás cuccokba, nem igen járok szórakozni, ezért inkább félrerakom a bankszámlámon és ott gyűlik.)

2012. aug. 9. 16:05
 7/15 anonim ***** válasza:
64%
Nos kérdező én se azért írtam a pénzt, de láthatod is a te helyzeted más épp magad írtad. Egy átlagos családnak apa, anya meg két gyerek biztos hogy nem marad havi száz tisztán. Főleg ha a házukat, vagy albérletet törlesztenek stb. Ők azok akik max jó esetben a 30 at félre tudják tenni minden kiadásuk mellett! Nos nekem sem új autóm van, nem vágyom több millás autóra. Jó ami van, bár már 12 éves. 5 évesen vettem, amíg bírja marad is. Odafigyelek rá, kímélem mert sajnos a mostani világban sokmindenre elmegy a pénz ami még fontos. Ha ilyen szerencsés helyzetben vagy spórolj amíg csak tudsz, de hidd el nem éri meg majd szalonautóra mindet elverni. Egy 2-3 éves kevesett futott jó állapotú autó kiszolgál, bár tény, nem új, de sokat megtakaríthatsz vele. Azt talán kpra megveheted majd és marad pénzed a jövődre másra is. Persze a te döntésed.
2012. aug. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Szerintem félreértettél.

Nem szeretnék új autót. Most van 1,5M-m. Már elkezdtem nézelődni, hogy mit lehet ennyiért kapni. Ennél többet autóra nem szeretnék költeni. Ezért kapok egy kb 5-6 éves autót. Nekem ez tökéletes.


A kérdés inkább arra irányult, hogy elég sok új (0-2 éves) autó fut az utakon. Mégis mindenki sír, hogy nincs pénze.

Mint ahogy Te is írtad, én még viszonylag jó helyzetben vagyok mégis évekig kellene új autóra gyűjtenem. Egy átlag családnak, aki még ennyit se tud félrerakni, miből lesz ilyen autója?

Az én munkahelyemen is folyton fenyegetőznek, hogy bármikor lehúzhatják a rolót. A jelenlegi gazdasági helyzetben gondolom sok másik munkahely is így van ezzel. Akkor nem értem hogy mer valaki így évekre eladósodni... Amikor meg megtörténik a baj, akkor meg sírnak, hogy a bank viszi mindenüket.

2012. aug. 9. 16:28
 9/15 anonim ***** válasza:
34%

Ha részletre veszi az autót akkor és nem fizeti akkor csak az autót viszi el a bank.

Mondjuk én is inkább vennék egy pár éves használtat mint egy újat.

2012. aug. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%
Ha részletre veszi és nem fizeti, akkor elviszi a bank az autót, a maradékot meg behajtja. A banktól ugyanis nem autót kapsz, hanem pénzt, amin autót veszel, tehát pénzzel tartozol, nem autóval.
2012. aug. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!