Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51-es motoron hogy...

Simson S51-es motoron hogy lehet külső gumit cserélni könnyen? Mert én nagyon megszenvedtem vele, nagyon szorul rajta a külső, és mire visszaraktam az új belsőt is kicsiptem. Ötlet?

Figyelt kérdés

2012. aug. 9. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Ehhez gyakorlat kell és óvatosság. Meg két feszítővas. Én így szenvedem lé és rá is.

Vagy vidd el gumishoz, de az nem olcsó.

2012. aug. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bicajos kellékek közt lehet kapni elég kicsi de a célra megfelelő kerékvasat.

Van elég jó műanyag is, de a fém az valamivel tovább tart.


Én bicajon és motoron is úgy csinálom hogy mindkét oldalt megnyomom, kicsit húzok az egyik irányba rajta, ott ki a szélére a peremét és szerelővassal könnyen ki lehet pattintani, Aztán meg végighúzni és ki is jött.


Visszarakásnál pedig én egy pici levegőt szoktam fújni a belsőbe, így van annyi tartása hogy nem csípődik ki.

2012. aug. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tökmindegy, hogy Simson vagy Babetta, a gumiszerelést a szelepnél kezdjük és ott is fejezzük be!

Leereszted a gumit, körben lelazítod a peremet (letaposod), előveszel 2 db szerlővasat [link] (régen a szerszámos tartozéka volt) és a szeleptől kiindulva körben lefejted a külső gumit (kb. az 1/3-tól kezdve már vas se kell hozzá).

Megemeled a külsőt és a szelepnél kezdve kiszeded a belsőgumit. Felfújod, vízbe teszed, megjelölöd a lyukat, kiszárítod, felcsiszolod, bekened ragasztóval akkora méretben, mint a folt. A foltot is felcsiszolod (ha gyári folt, akkor csak lehúzod az alufóliát), azt is bekened ragasztóval. Vársz amíg a ragasztó feloldja a gumit (olyankor megmattul és olyan mintha már nem is ragadna). Erősen rányomod a foltot a lyukra (ez a legfontosabb, mert a ragasztó nyomásra köt igazán). A szelepnél kezdve visszateszed a belsőt a helyére (ne húzd meg az anyát a szelepen, csak kb. 1 cm-nyit tekerd rá), 2-3 fújásnyit nyomj a gumiba a pumpával majd a szeleppel átellenes oldalon kezdd el visszanyomni a külső gumit (kb. a 2/3 részéig kézzel is fog menni), a végén megint kell a szerelővas, de vigyázz, ne kerüljön alá a belső (ebben segít az a 2-3 pumpálás), ha végig értél, akkor igazítsd mindenütt a helyére a külsőt, pumpáld fel a gumit, és kész vagy!

2012. aug. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kgpassat ***** válasza:
Gumis nem olcsó? Nekem 300-ért rakta fel. Persze lehet, hogy máshol nem ennyit kérnek. De 300-at megért, hogy ne bajlódjak vele.
2012. aug. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Majd ha nekilátok, leirom a tapasztalatokat. Köszönöm mégegyszer :)
2012. aug. 10. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!