Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Helyes váltás és kanyarodás?

Helyes váltás és kanyarodás?

Figyelt kérdés

Szeretném tudni hogy mi a helyes:)

Azt tudom hogy 1esbe 2esbe kuplung fék. 3,4,5 fék, kuplung.

1: Tegyük fel pl: megyünk 4esbe közeledünk a kanyarhoz. Index, fék, vissza kettesbe szétnéz és kanyarodik. Kérdésem ide, hogy kanyarnál végig nyomva kell tartani a kuplungot?, és kanyarodás közben, fokozatosan felenged, vagy visszaváltok 2esbe, és ott felengedem, és onnantól csak gáz?


2: Most a szituáció az, hogy állóra kell megállni, szóval vissza tesszük 1-esbe. Itt tudom hogy nyomva kell tartani a kuplungot, de utána ha fokozatos kuplung felengedéssel veszem a kanyart az szabályos?


Remélem valaki eltudja magyarázni:)


2012. aug. 9. 23:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

1:

Kanyar előtt megyek 4-esbe, ilyenkor 2 lehetőség van:

- Lenyomod a kuplungot, fékezel, vissza2 kanyarból vége felé kuplungot elkezded felfelé engedni és gázt adsz.

- Gázról leveszed a lábad, esetleg vissza3 vagy néha 2 és motorfékkel lelassítasz. Kanyarban kuplung le, vége felé kuplung szépen fel és gáz.


2:

Elindulsz 1-esbe(azért hogy dinamikusan csináld többnyire egy kis gázt is kell hozzá nyomni) aztán többnyire ott már nemigazán kell kuplungolni, sőt, én elég gyakran kanyar közbe váltok fel 2-esbe. aztán kanyar vége felé meg kuplung fel és gáz.



Remélem érthető volt. Ha vizsgázni akarsz akkor inkább még ne így csináld ahogy leírtam hanem úgy ahogy az oktató mondja :)

De forgalomban nekem bevált.

2012. aug. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Igen vizsgázni akarok, de még csak most volt a 2. órám forgalomban. Az elsőn, még nagyon lassan 1esbe 2esbe mentünk, ezért ott a kuplung fék verzió volt, és az szépen már belém is rögzült valamennyire, de 2. órán már kivittük 5ig is, és ott is úgy csináltam hogy kuplung fék, közben fék kuplung, mondta az oktatóm. Igazából most látom hogy mind a két kérdésemnek az a lényege, hogy helyes a fokozatos kuplung felengedéssel kanyarodni?:)
2012. aug. 9. 23:39
 3/13 anonim ***** válasza:

Erre nincs általánosan bevett módszer. Szerintem még az oktatók is különbözőképpen tanítják.

Én is hasonlóképpen szoktam ahogy az első válaszoló.


De tényleg úgy csináld ahogy az oktató mondja. Ha nem érted akkor kérdezd meg tőle és beszéljétek át. Az a dolga hogy tanítson és ha nem értesz valamit akkor elmagyarázza. Ha kell többször is.


Később meg majd úgyis kialakul a saját stílusod/ megszokásaid.

2012. aug. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Vizsgára el fogja mondani az oktató, hogy csináld, az egy általánosan bevett szabály, hogy kuplunggal bemenni a kanyarba nem szabad, azért azonnali bukás a jutalom. Ha kuplunggal kanyarodsz, az autó nincs fékezve, nincs kontrollálva, adott esetben beavatkozni sem tudsz gázadással vagy hirtelen fékezéssel.

Nekem régen azt tanította az oktatóm, lassuljak le annyira, hogy a kanyar előtt 2-est tudjak kapcsolni és szépen alapjáraton bekanyarodunk, a hátratekintés, index után. Ha a kanyar előtt meg kell állni, akkor természetesen a kanyarban engeded fel szépen a kuplungot, máshogy meg sem tudnád oldani.

De ahány oktató, annyi szokás, annyi módszer, ő ismeri a vizsgabiztosokat is, mire harapnak, mire figyelj nagyon.

2012. aug. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
tehát ha kettessel veszem a kanyart akkor nem kell nyomva tartani a kuplungot mint egyesnél, csak addig még vissza teszem pl 4-ről 2be, utána meg már csak kanyarodásnál kis gáz?
2012. aug. 10. 12:41
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A kanyarodásnál ha nem adsz gázt, az sem baj, alapjáraton 2-ben simán megy bármelyik autó, a kanyarból kifelé jövet már szépen kezdheted adni a gázt.
2012. aug. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

szóval a lényeg hogy mikor vissza tettem kettesbe, felengedhetem a kuplungot?! nem kell nyomva tartani, nem kell fékezni se, gázt adni se, kanyar közben?!

Elnézést hogy ennyiszer kérdezgetek, csak elég hamar berögzülnek nekem a dolgok, én nem akarom rosszul, vagy csak félig meddig jól megjegyezni, hanem a helyes módját:)

2012. aug. 10. 15:21
 8/13 anonim ***** válasza:

én azt javaslom amit itt mondunk az ne rögzüljön beléd.

Lehet hogy az oktatód máshogy tanítja és akkor csak belezavarodsz.


Még alig vezettél valamennyit a forgalomban, 2 óra az semmi, gyorsan beléd fog rögzülni a váltás és a kanyarodás.

2012. aug. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Igen, simán alapjáraton be tudsz kanyarodni, de tényleg minden oktató máshogy tanítja, majd elmondja, ő hogy kéri és úgy csináld.
2012. aug. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
21%

"Azt tudom hogy 1esbe 2esbe kuplung fék. 3,4,5 fék, kuplung. "


Imádom az ilyet, amikor valaki betanul ilyen hülyeségeket és azt sem tudja hogy mi történik valójában, meg miért így kell... Szánalom.

2012. aug. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!