Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Seicento 900 forralja a...

Fiat Seicento 900 forralja a vizet henger fejes?

Figyelt kérdés
900 as Seicento forralja a vizet, az olajban illetve a vízben semmi jel nem utal arra hogy hengerfejes lenne a hűtő hőgombája zsír új a ventilátort ha összekötöm megy tehát az jó a termosztátból jövő felső cső a forráskor nem olyan meleg mint az alsó cső, ugyebár a termosztát nyit - és megy a víz a hűtőbe át folyik a hőgombánál az 97 foknál bekapcsolja a ventilátort nem így van?.. Na nekem nem kapcsolja be a ventit.. A szerelő telefonon rá vágta hogy cseréljem ki a hengerfej tömítést de semmi külső jele annak hogy szar lenne hab meg aztán egy deka sincs! Sztem termosztát ... Várom a véleményeket..

2012. aug. 10. 23:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szedd ki a termosztátot és nézd meg úgy azonnal kiderül.
2012. aug. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem hengerfej hanem termosztát, jól gondolod. Viszont ha a kolléga ennyit mond, telefonon keresztül akkor felejtsd el a p*csába.
2012. aug. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A FIAT- oknál jellegzetes hengerfej hibajelenség hogy nem buborékolnak a kiegyenlítő tartályba viszont a fűtő radiátorba össze gyűlik a befújt gáz ez úgy érzékelhető hogy a motort alapjáraton járatva jelentősen legyengül vagy meg is szűnik a fűtés, magas fordulaton viszont van fűtés, ezt próbáld meg és ha alapjáraton elmegy a fűtés akkor hengerfej tömítés csere szükséges, ha nem tapasztalsz ilyet akkor van még egy tippem de azt majd ez után.
2012. aug. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Mindent megnéztél,kivéve a kapcsolórelét,ami a hőgomba előtt van..
2012. aug. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szerelőd valami agyoniskolázott lehet..XD


Szerinte a hengerfejtömítés miatt nem kapcsol a venti??

Grat!

2012. aug. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Jaja, azt mondom én is. Megszorult a termosztát szerintem (de ezt már mondtam), plusz a hőgomba is be lehet szarva.
2012. aug. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Üdv mindenkinek.. A termosztátot, és a hűtő hőgombáját kicseréltem zsír újak, alapjáraton van fűtés , feltöltéskor ki van légtelenítve, a hűtő lamellák ki lettek mosva, a vízpumpa keringeti a vizet, tehát minden jó tulajdonképpen akkor fogalmam sincs mi a kínja! Eddig japán gépeim voltak soha nem találkoztam ilyennel.. de ez nem azt jelenti hogy pl az olasz sz@ar.. Amint mondtam se az olajban se a vízben semmi jele annak hogy gond lenne.. Végül is ami a probléma itt hogy a ventilátor nem kapcsol be.. De ! az kifogástalanul működik ha összezárom a kört közvetlenül a hűtőnek a hőgombájánál azonnal be kapcsol tehát vagy az a gomba sz@r megint vagy felfoghatatlan módon a forró víz nem jut el a hőgombáig, de ugye a termosztát zsír új és pontosan kapcsol ellenőriztem addig fogtam a csövet még be nem melegedett addig ameddig ki nem nyit és kinyitott szépen.. De akkor mi a f...m van!
2012. aug. 11. 21:57
 8/16 anonim ***** válasza:
Húzd le a hűtőventillátor tápkábelét és köss rá egy fényszóró égőt amit előtte kipróbáltál, és melegítsd fel a motort olyan melegre hogy bekapcsoljon a hőgomba, ha kigyullad az égő akkor kap áramot a ventillátor, ha nem gyullad ki az égő akkor hiába kapcsol a hőgomba mert nincs áram alatt, és ekkor meg kell keresni hogy miért nincs áram (kiégett biztosíték-testhiba-törött vezeték stb-stb). írj ha megvagy ezzel.
2012. aug. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi! ... De tulajdonképpen kap a ventilátor áramot mert ha a hőgombáról lehúzom a kábelt és össze zárom egy darab dróttal akkor bekapcsol azonnal tehát a hőgomba mikor összezár a 97 fok körül akkor be kellene kapcsolnia a ventinek.. Érted ?
2012. aug. 12. 12:11
 10/16 anonim ***** válasza:
ha kapna áramot rendesen akkor a ventillátor akkor menne is, de azt írod hogy nem megy.
2012. aug. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!