Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Karburátorok esetében milyen...

Karburátorok esetében milyen hibajelenségekkel jár az úszóház túltöltése?

Figyelt kérdés

Van egy MZ TS125-öm, aminek az úszója kilyukadt. Korábban, ha 500-szor nem rúgtam meg indítás céljából, egyszer se... mindig beköpte a gyertyát.


Előfordulhat-e, hogy a sorozatos gyertya beköpés az úszóház teltsége miatt hiúsult meg? Létezik, hogy zárt szivató mellett ez előfordul?



2012. aug. 11. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Túldúsul a keverék és nem indul tőle a gép, nem pörög, erőtlen, durrog az utógyújtástól.


A szivatónak meg semmi köze hozzá, ha megúszik a karbi akkor nem számít.

2012. aug. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdezem, mert az eddig megbízható szerelőm valahogy úgy állította be a karburátort, hogy a főfúvóka keverőcsövében teljes hosszában kemény, megkövesedett takonnyal volt tele; gyaníthatóan a gáztolattyúval csak a levegősebességet tudtam szabályozni egy adott benzinmennyiséghez képest. ( Ezért is döntöttem úgy, hogy saját kezembe veszem a dolgokat.) Valóban erőtlen, visszadurrog, és ha netán elindul CSAK és kizárólag egy szívatóálláson hajlandó menni ( akkor is max 65-75 km/h-val). Terhelhetetlen, füstöl, mint a szemét, és fekete benzines olajszagú folyadékot okád a kipuff csőcsonkcsatlakozóból.


A fentiek olvasatában ezek szerint érdemes lenne cserélni egy szívató tömítést is, igaz? Mi a jó szívatótömítés ismérve, honnan tudnám megállapítani, hogy tönkrement?

2012. aug. 11. 10:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a kemény,megkövesedett takony valaha benzin volt XD


Marhasokat állhatott a moci,alátétre szét kell szedd a karburátort,ha menni is akarsz vele...

Én ezt kétszer is eljátszottam,hogy télire bennefelejtettem a benzint...

2012. aug. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nemegészen... az a szétrohadt úszom csapadéka. De jártam már taknyos benzinnel is így.
2012. aug. 11. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!