Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adott egy személyautó,2011....

Adott egy személyautó,2011. 05. -ben lett adásvételivel megvásárolva egy kereskedőtől,2 hét műszaki volt még rajta, s elvileg 2 héten belül át kellett volna íratni, ami azóta sem történt meg. Hogy tudnám megvenni?

Figyelt kérdés

Szeretném ezt a szgk.-t alkatrésznek megvenni, én teljesen szétbontanám, mert majdnem mindenre szükségem lenne belőle.

Hogyan tudnám ezt megvenni, hogy ha esetleg a motorra is szükségem lenne (forgalomban használni)?

Úgy tudom, hogy először a srácnak a nevére kell venni, majd kivonatni forgalomból és utána tudja nekem átadni adásvételivel?

Segítsetek, legyetek szívesek, mert fontos!



2012. aug. 13. 00:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez elég érdekes szituáció. Az aki akkor megvette, most bődületes szabálysértési bírság elé kéne nézzen. Gondolod önszántából ki fogja fizetni? :)


Ha a két motor tipusazonos, akkor elvileg csak egy szervízes igazolás kell a cseréről, de a forgalmi engedélyt és a törzskönyvet is cserélni kell. Ha a másik motor eltérő teljesítményű, akkor még a KF engedélye is kell és ha jól emlékszem valamilyen adót is kell perkálni.

2012. aug. 13. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Olyan megoldásról hallottam még, hogy elhoznám adásvételi nélkül kp.-re, aztán szétbontanám és volt-nincs!?

A motorról meg annyit, hogy "véletlenül" nem látszana a motorszám, az "idő megette". Ilyenkor kap egy új motorszámot a szervek által, aztán használható.

Ez mennyire igaz így?

2012. aug. 13. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!