Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi ez a földmunkagép?

Mi ez a földmunkagép?

Figyelt kérdés
Játékkészletben láttam: egy teherautó vázon hátrafelé billenthető lengőkarok tartanak egy hatalmas lapátot. Képzeljetek el egy fordított irányú markolót, ahol a lapát helyett egy széles tepsi van. Úgy tűnik, a kocsi mögött lelógatva simítja, alakítja a talajt. Mi lehet ez?
2012. aug. 14. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Képet dobj fel esetleg, így passz.
2012. aug. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ilyesmi ?


[link]


Grédernek hívják ha jól tudom

2012. aug. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Így van, ez gréder (vagy földgyalu, ha úgy jobban tetszik), de a tolólap az elején van, nem a hátulján, meg nem is teherautóváz, nem stimmel rá a leírás. Bár átgondolva...lehet.
2012. aug. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fordítva kel nézni! :D

Ezt az útépítéseknél használják. Az utakat mikor csinálják az út alapját ezzel igazítják egyenesre. Lényegébe olyasmi mint a dózer csak ez finomabb precízebb egyengető munkára használják.

2012. aug. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, sajnos nem a gréder lesz... persze lehet hogy egy kitalált, nem is létező gépet csináltak meg. Ennél a lengőkarok egyértelműen hátra néznek, a kocsi menet közben vonszolja maga után ezt a vas, vagy beton koloncot. Képet sajnos nem találtam, a Caterpillar honlapján sincs ilyen termék.
2012. aug. 15. 13:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Fényképezd le a cuccot és nyomd fel valahova, aztán linkeld be. ;)
2012. aug. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!