Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bejáratás, hogyan, meddig?

Bejáratás, hogyan, meddig?

Figyelt kérdés
Üdv,az a helyzet,hogy Simsonmba raktam új dugyattyút,új gyűrűket.Kérdésem az,hány KM legyen a bejáratás.Azt tudom,hogy egy kicsit olajosabb benzint kell keverni.Most épp 400KM-nél járok,ez elég?Vagy még kell?

2012. aug. 18. 17:17
 1/5 crx-es ***** válasza:
persze elég neki be van az már járatva ha nem gyilkolad hanem van ideje össze kopni akkor 100 is elég neki
2012. aug. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1000 km-ig azért ne nagyon húzd neki, ha jó, erős gépet akarsz.
2012. aug. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1000-1500km a bejáratás.

Most már ott tartasz hogy néha néha bele kell kostoltatni a nagyobb gázba de csak egy pár másodpercig és néha.Amit meg tudni kell jobb ha full szintetikus olajat használsz mert jártam úgy hogy elfogyott a still olajam majd tankoltam rá arol 2t aztán nem i9s húztam neki még is megszorult a dugó amolyan 600km -nél.

2012. aug. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kell azt olyan sokáig járatni. 400 km bőven elég főleg csak dugó gyűrű cserénél. Hajtani kell mert ellustul :D
2012. aug. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem szabad erőltetni és magas fordulaton üvöltetni.

Azért túl alacsonyan se. azon a fordulatszámon használd a motort amin könnyen szalad. Ha nagyon meghajtod a vasat akkor szanaszét sül a dugattyú és a gyűrű. Olyasmi jelenség lép életbe mint mikor a flexelés mellett elszíneződik elsárgul kékül lilul a fém a hőtől. Vagy akár be is szorul.

Ez olymértékben is bekövetkezhet hogy kalapáccsal nem vered ki a dugattyút a hengerből mert szinte 1 anyaggá válik a kettő. Szóval akkor tényleg olyan lusta lesz hogy tolhatod a műhelybe vissza.

Amúgy olyan 200-300 kilóméter alatt bejáródik. az 1400 az túlzás régi autóknak kellett annyi nem segédmotornak.

1400 után már lassan a 2. generál következik egy segédmotoron :D

sóval anyi hogy próbáld meg optimális fordulaton használni ne húzasd ki meg ilyesmik.

Gondolom kíváncsi vagy rá mit megy a gép de majd kideríted ha bejárattad.

2012. aug. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!