Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51 váltójával mi...

Simson s51 váltójával mi lehet a probléma? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy az egyest szépen beveszi, viszont a 2-3-4 sebességet alacsonyabb sebességnél nem igazán ( nem találja meg, felváltok, de nem teszi be, olyan mintha a 2 sebesség közé tenné ), viszont ha gyorsabban megyek vele ( "huzatom" ), akkor meg jó, de ott is előfordul, hogy nem találja. Mi lehet a baj? Köszönöm a segítséget!

2012. aug. 18. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
határozottabban válts,és akkor válts ha már pörög a gép.
2012. aug. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az egyik hiba lehet, hogy a pozicionáló dob lötyög, ezt ki kell hézagolni:

[link]

Lehet a váltótengely mozgatókarjának a beállítási hibája is. ezt az alábbi képen a blokk felső részén látható csavarral lehet beállítani:

[link]

2012. aug. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem a határozottsággal van a baj, mert akkor minden sebességet pontosan venne, de mint írtam van hogy huzatva sem veszi be mindig. A léptetővel lehet a gond nem?
2012. aug. 18. 21:23
 4/8 anonim ***** válasza:
A 21:23-as már megmondta a megfejtést.
2012. aug. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Próbálkozz hígabb olajjal a váltóban,ne a 80W-set rakd bele.

Az én gondomat megoldotta.

2012. aug. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sűrű olajban is helyre kellene tennie a váltórudat. No és persze a sűrű olaj is csak hidegen sűrűbb, melegen kb. ugyanolyan...
2012. aug. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A másodiknak válaszolónak köszönöm szépen a segítséget, a csavaron kellett állítani.
2012. aug. 19. 20:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül bütyköltem annyit a szimót 30 évvel ezelőtt!

:D

2012. aug. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!