Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Daewoo Nexia ECU (CHIP)...

Daewoo Nexia ECU (CHIP) tuning otthon?

Figyelt kérdés

Lenne egy Daewoo Nexia 1.5 GLX 96os autó aminek az ECU csatlakozója az anyósülésnél van a kerék dob mellett.

A lényeg az, hogy van rá chip tuning de elég drága. A kérdés az, hogy én itthon kitudom-e chip tuningolni? Mi kell hozzá stb.? Esetleg a kábelt hogy és hol tudom megvenni USB-ECU kábel vagy valami hasonló? Mert ha az megvan akkor laptopról rátudnám rakni csak még szoftver is kéne laptopra és a kocsira is. Lehetséges ez egyáltalán? A lényeg az lenne, hogy nagyobb teljesítmény mellett kisebb fogyasztás elérése. Vagy jobb nem kísérletezni az ilyennel itthon?


2012. aug. 18. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Nagyobb teljesítmény = általában nagyobb fogyasztás. Én most párologtatott befecskendezésen dolgozom egy ideje. Ezzel csökkent a fogyasztás, egyelőre a teljesítménybeli változásról nem tudok sok információval szolgálni.
2012. aug. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ennek a párologtató cuccnak van valami neve vagy weboldala? Egyébként mennyivel csökkentette a fogyasztást?
2012. aug. 19. 01:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Nincs, de rákereshetsz youtube-on "fuel vapor" szavakkal. Nálam az átlag 7 literes fogyasztásból lett 2,5. Úgy teszteltem, hogy egy liternyi üzemanyagot kimértem a párologtatómba, és mentem vele amíg le nem állt a kocsim. 42 kilométert tudtam megtenni.
2012. aug. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az szép, a mai árak mellett pláne megéri. Utána nézek köszi
2012. aug. 19. 22:09
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként milyen autód van amivel így sikerült kihozni? Mert egyszer nekem ajánlottak valami hasonló cuccot csak nem tudom már mi volt a neve valami hidrogénes cucc vagy mi nem tudom már. Elvileg félig vízzel ment volna vagy mi. Nem emlékszek rá abszolút.
2012. aug. 19. 22:14
 6/8 anonim ***** válasza:
HHO a másik technológia, de az nem olyan effektív. Fiat Tipo-m van, 1400-es 8 szelepes motorral. Központi injektoros volt, már nincs szükség az injektor részére.
2012. aug. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tehát akkor az injektort helyettesíti ez a fuel vapor, vagyis annak a helyére kerül nem?
2012. aug. 20. 13:48
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt csak keresőszavak miatt írtam. Hogy tudj mivel rákeresni. Nincs konkrét neve. Vagyis néhol GEETként emlegetik, de azt főként kétütemű motorokhoz és az teljesen más. Annyi csak a lényege, hogy az üzemanyag gőzét égeti el a motor, nem a porlasztott üzemanyagot.
2012. aug. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!