Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson karbantartás?

Simson karbantartás?

Figyelt kérdés

Vettem egy simsont kb. egy hónapja, és azon gondolkodtam h meg kellene zsírozni a láncot, és ki kellene cserélni a motorolajat.

Milyen olajat tegyek bele? Mit ellenőrizzek? Ti milyen gyakran szoktátok ezt megcsinálni?



2012. aug. 20. 23:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Van kifejezetten 2 ütemű hajtóműolaj, de jó a rendes 10w40-es motorolaj is bele. A mennyiségre figyelj, ne tölts se többet, se kevesebbet bele az előírtnál. Az elektromos vezetékeket átnézheted, a karbit kipucolhatod (bár ha megy rendesen nem feltétlenül van szükség rá), nézd át a gumikat (nyomás, nem repedt-e, nincs-e benne tüske, stb), bowdeneket is megolajozhatod, baja nem lesz tőle. Most így hirtelen más nem jut eszembe,
2012. aug. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Meg szerintem nem árt ha kiszeded a benzincsapot és megnézed hogy mennyi dzsuva van a réz szűrőn, meg a tank alján a csap körül.

Ha van akkor pucold ki.

Meg a benzincsőre érdemes tenni egy benzinszűrőt ha még nincs rajta, viszonylag olcsó de jó cucc.

2012. aug. 21. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nézd meg mit írnak róla a simson.hu oldalon

lehet bele tenni 10w40 is de akkor lehet hogy valami nem úgy fog működni ahogy kéne.

Ha jól emlékszem rá 90w80 vagy 80w90 valami ilyesmi való bele.Ha bemész egy boltba ahol simó és mz alkatrészeket is árulnak ott megmondják tutira a belevaló olajat.

A láncot is néha érdemes zsírozni.

Légszűrőt gyertyát cserélni .Műszerolajjal beolajozni a bowdeneket.

Szépen lepucolod a blokkot még alulról is mert ha valami folyik vagy csöpög akkor azt jó látni hogy honnan.

Elektronikát ne piszkáld ameddig bajod nincs vele.Max vehetsz hozzá pótalkatrészeket hogy ha még is útszélén azzal van a baj akkor cserélni tudd kés kész.

2012. aug. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kgpassat ***** válasza:
10W40 vagy 15W40 motorolajat rakj bele, ha S51, akkor 4 deci, ha S50, akkor 5 deci.
2012. aug. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én hajtóműolajat töltök bele, mert igazság szerint az passzol hozzá. Ha nem akarod méricskélni akkor van egy csavar a blokk oldalán a control oil felirat mellett. Azt kicsavarod, elkezded az olaj töltését és mihelyst elkezd kifolyni a csavar helyén, abbahagyod a töltést, csavart vissza és kész.
2012. aug. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsóra ne hallgass, mert az olajnak idő kell, míg ,,terül" a blokkban, és betöltéskor túl hamar fogja elérni az ellenőrzőnyílás szintjét, így kevesebb olaj lesz benne, mint kéne. Előre mérd ki a 4 vagy 5 decit, beöntöd és kész, abból nincs probléma.
2012. aug. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Oké,elfelejtettem megemlíteni azt a néhány percet.
2012. aug. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!