Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lecseréljem az olajat a...

Lecseréljem az olajat a motoromban? (600ccm, Honda)

Figyelt kérdés

Tavasszal cseréltem benne olajat,azóta kb 6000km-t mentem vele.Idén már sajnos nem lesz időm használni,talán 1000 km ha belemegy még.


Ennyiért megéri lecserélni?Tavasszal mindenképp lecserélném megint.


A szerelési kézikönyve egyébként 12000-ként írja,de jobb szeretem előbb.


2012. aug. 21. 13:41
 1/3 Atswarlord válasza:

A megadott olajcsere periódus mellé oda szokták azt is írni, hogy ha nincs meg az adott km, akkor évente.

Ez azért fontos, mert az állásban az olaj veszít a mechanikai tulajdonságiból, viszont a használt olaj savas kémhatása megkezdheti a fém és gumialkatrészeket.

Tehát, ha tavasszal cseréltél, akkor inkább cserélj ősszel, mielőtt leraknád télre a vasat.

Én 5ezrenként cserélem,így rám nem érvényes az egy éves szabály :) Ha sor négyesed van, te is cserélj sűrűbben!

2012. aug. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen,én is mindig télen cserélem az olajat,de eddig mindig kevesebbet mentem évi 6000-nél.


Idén se lesz több,kb 7000,csak nem tudom,hogy megéri-e erre a kb 1000km-re még olajat cserélni.

2012. aug. 22. 11:47
 3/3 anonim ***** válasza:
én minden tavasszal szoktam cserélni km-től függetlenül (CBR 600), teljesen felesleges télre lecserélni ha úgyis állni fog.
2012. szept. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!