Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogó variátorába a görgőket...

Robogó variátorába a görgőket zsírozni kell? Fontos.

Figyelt kérdés

2012. aug. 21. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Őket csak cserélni kell cél szerszámmal.ne olajozd és ne zsírozd össze.Kitől hallottál ilyen badarságot? :)
2012. aug. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem kell zsírozni, de amugy az előző nemtudom mit ért cél szerszám alatt, egy villáskulcs kell hozzá, miután leszedted a deknit, és kész
2012. aug. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szárazon futnak, sose kell zsírozni a görgőt! Sőt legyen teljesen tiszta és a variátor is!
2012. aug. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen nekiállsz egy villáskulcsal és kész.

Hányszor szedtél szét már variátort?

Tudod ha tekered az anyát akkor forog a varió is,és általában jól rá vannak szorulva.Szóval tényleg elég csak egy villáskulcs?Lehet kókányolni is hogy egy csavarhúzóval kifeszíted az egyik hűtőbordának de ezzel a módszerral nem fog maradni semmi sem a bordákból.

2012. aug. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
biztos jobb célszerszámmal, de én megoldottam nemis egyszer, és nem károsodott semmi, egy idő után már mondhatni rutinná vált, mert mindig mokoltunk valamit a görgőkkel a 70-es hengerhez, kipufogohoz stb. tehát mondom rengetegszer szétlett szedve igy. Most egy gyári motornál ahol elkoptak a görgők és cseréled nemtom hány évente egyszer szétszeded igy akkor gondolom nemlesz semmi baja. De felőlem vihetitek szerelőhöz is a célszerszámmal majd kicseréli 3 perc alatt 5 ezer ft-ért...
2012. aug. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A célszerszám egy rettentő drága (kb 800Ft) olajszűrő fogó, amivel rendesen, igényesen, minden roncsolás nélkül tudod leszedni a variátort, vagy kuplungharangot. Aki maga szereli és ezen spórol...
2012. aug. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó is egy célszerszámot írt a sok küzül.

Nos le lehet még szedni most nem jut eszembe a neve de amolyan kompresszoros ratata csavar szerelő amit a gumijavító műhelyekben is leszedik a kerekeket,na ezzel gond nélkül fel lehet rakni és le is lehet venni az anyát.

A másik én rengeteg robogót kaptam szét és cseréltem, a sajátomon többször is célszerszámok nélkül és ehhez csak annyit fűznék hozzá hogy nem egyszer volt rá példa hogy hogy útközben után kellett húznom mert kókány módra cseréltem.De azóta már csináltam rendes állítható szerszámot azzal tökéletesen le lehet szedni és jól meg is lehet húzni anélkül hogy letörne a borda ,és az tuti le van húzva rendesen.Én nem hülyeségből írom hogy érdemes célszerszámmal leszedni és visszahúzni.

2012. aug. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
légkulcsra gondoltál ? :)
2012. aug. 22. 22:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Az a ratata az ütve csavarozó.
2012. aug. 23. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!