Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen elektromos baja lehet...

Milyen elektromos baja lehet a robogómnak?

Figyelt kérdés

50-es robogó.Ha kötök rá akksit és ráadom a gyújtást akkor a poz. és a neg. kábel elkezd füstölni a gyújtáskapcsolónál.Ha viszont nincs akksi akkor tökéletes.Ha minden igaz akkor az indexek csak akksiról működnek,de mivel a füstölés miatt nem tudok rátenni akksit,ezért nem működik az index,duda,és az önindító sem.A lámpák jók.Mi lehet a baja?

Sürgős.



2012. aug. 23. 13:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Megmondom őszintén, hogy ebbe a témába laikus vagyok, de biztos, hogy bele való az az akkumulátor?
2012. aug. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szerintem valami rövidzár van a kapcsoló környékén, ott felmelegszik a vezeték (vagy vezetékek) és elkezd finoman megolvadni a szigetelés.


De csak szét kéne szedni, átnézni, méregetni egy kicsit és meg lehetne oldani...

2012. aug. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Rosszul kötötted be a kapcsolót! (még mindig ez a baja) Rövidre zárod az akkut ezért füstőlnek a kábelek.
2012. aug. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Zárlat. Vagy a gyújtáskapcsoló hibás vagy a madzagok vannak rosszul kötve.


Én Pannónia felújításnál jártam így amikor kb 5. szétszedés és összerakás után rosszul raktam össze a gyújtáskapcsolót...

2012. aug. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Úgy kötöttem be,ahogy voltak a színek.4 szín-4 kábel.Ennyi!


A többieknek köszönöm.


Kínai gyújtáskapcsoló.Azt hiszem visszaküldöm,ha tudom.

2012. aug. 23. 20:23
 6/14 anonim ***** válasza:
Előtte azért multiméterrel nem árthat kimérni.
2012. aug. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Rákötöttem a régi gyújtáskapcsoló "ajzatot" és nem működik semmilyen elektromos berendezés és a motort sem tudom leállítani,viszont a gyárival nem füstöl a vezeték.Na ilyenkor mivan? :)
2012. aug. 24. 13:15
 8/14 anonim ***** válasza:

Hát akkor a gyári az nem kapcsol semmit sehova gondolom :)

Meg a positívot és a negatívot se köti össze mint az ami most van neked.

2012. aug. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Mielőtt betettem az újat,előtte még jó volt a gyári.
2012. aug. 25. 11:00
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy az új megsütötte szépen a vezetékeket?

Amit csak tudsz mérd ki. Mert ha füstöltek akkor elképzelhető az is hogy el is égtek.

2012. aug. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!