Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A PORSCHE 944 alkatrészek drágák?

A PORSCHE 944 alkatrészek drágák?

Figyelt kérdés
megéri-e venni ilyen kocsit?
2012. aug. 24. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Mint minden Porsche alkatrész.
2012. aug. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha azért veszel ennyire régit, mert csak erre van pénzed, de azért Porsche-t akarsz, akkor mindenképpen felejtsd el! Ez az autó többet fog állni nálad, mint menni, továbbá ezeket már inkább csak gyűjtők veszik. Nagyon eljárt felettük az idő.
2012. aug. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az a sorozat (és a 924, 928 sorozat) régi Audi alkatrészeket használ. Tehát ami az öreg Audikba belemegy, az jó lesz a Porsche-ba is. Persze igaz, hogy ezekkel a jóformán oldtimer autókkal inkább felvonulásra, kiállításra, találkozókra kell menni, nem napi használatra kell tartani.
2012. aug. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem 6 évig volt egy 944 S2 típusú autóm. Ez a 3 literes 16 szelepes, 211 lovas verzió volt. Az a baj velük, hogy régiek, ergo öregszenek, ráadásul sokkal kisebb példányszámban gyártották (nevezetesen az S2 valami 7-7e db!), így nincs sok alkatrész hozzájuk, kevés helyről szerezhetők be. Olcsóbb, mint a régi léghűtéses 911-hez (az is volt), de alkatrészárakban a Boxster nagyon jó.

Javaslom, nézz szét a www.fvd.de

[link]

[link]

weblapokon.

Amúgy meg sok jelenleg is 944 tulajt ismerek, magam is tapasztalt vagyok benne, úgy hogy kérdezz bátran!

2012. aug. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek #4 válaszoló akkor kérdeznék milyen a Porsche 944 S2 vezetni? milyen élmény? mindennapi használatra szeretném használni de főként hosszabb úton
2012. aug. 24. 17:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom aktuális-e még a kérdés, most látom, ennyi idővel később, hogy kérdeztél engemet.

Szóval 944S2. A legjobb 944-es. Kellőképpen erős ahhoz, hogy tényleg sportkocsiként viselkedjen, de nem olyan kényes, mint a Turbo, aminek a feltöltője azért érzékeny jószág. A 944ben az S2 az, aminek a legnagyobb és a legnyomatékosabb szívómotorja van. 3liter, 4 henger, 16 szelep, 211lóerő, ami egyáltalán nem tűnik nagynak, de figyelembe kell venni, hogy a lóerő egy számolt adat, itt a nyomaték számít és hát abban nem szűkölködik.

Én rendre állva hagytam vele a dupla olyan lóerejű S-Merciket, BMW-ket, mert a Porsche könnyebb, így jobban ki tud lőni. Utazóban a 220 simán, végre valamivel 240 felett van, és igazából ekkor sem érzed úgy, hogy erőlködne. Nekem megvolt a nagy ideál, a 911 is, de a 944S2 ha csak a józan, ésszerű részét vesszük, jobb autó. Ez nem farmotoros, hanem az első tengely mögött van a motor és a hátsó tengely előtt a váltó-diffi kombó. Ettől annyira kiegyensúlyozott lesz az autó, hogy gyakorlatilag 50/50 százalék az első-hátsó tengelyterhelése. Én végig csináltam vele több telet nyárigumival, probléma nélkül.

Fogyasztása 12 fölé nem lehetett vinni, átlag 10-11 literrel jártam elővárosi, autópályás és fullvárosi hazsnálatban. Az alkatrész árak valamelyest kedvezőbbek a 944-hez, mint a korabeli 911-esekhez.

Én 1997-ben vettem 7,5 évesen, hát egy csodaautó volt. Jártam vele dolgozni, kirándulni, kettőnk összes nyaralócucca belefért gumicsónakostól :) Mindenre jó volt, a futóműve kemény és lapos-széles autó, de nagyon jó vezetni, nagyon stabil.

Ma csak azért beszélek le róla mindenkit, mert 25-35 évesek vannak csak, ezek üzembiztosságáról sokat nem tudok.

Javaslom felkeresni a frontenginedporscheclub.hu weboldalt, ott is Ákos barátomat, ő nagyon benne van ezekben.

2013. ápr. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!