Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » ETZ 250 Első lámpa kérdés?

ETZ 250 Első lámpa kérdés?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Olyan kérdésem lenne felétek,hogy van egy régi bosch lámpatestem. Pontosan paszol az etz lámpájába de ugye H4 es. Ezért is szeretném bele tenni. S ha van rajt ell az üvegen 5-6 repedés az baj? Változik a fénye? Nem rendszámos a müszakiba belekötnek dolog most nem érdekel csak az, hogy jó - e vele? Köszönöm nektek.
2012. aug. 24. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is H4 izzó van benne. Picit nehezen ment bele, de funkcionál vele.
2012. aug. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal a korai, domború üveges fényszóróval szerelt 250-es ETZ-k kivételével az egész sorozat H4-es izzókkal készült. Nem tudom, miért ekkora újdonság egy H4-es izzóhoz készült lámpatest...

Nem szép, ha repedt az üveg, de attól még jó esélyed van rá, hogy világítani fog. Az ilyen régi, bordázott üvegű lámpáknál a bordázat segít oldalirányban teríteni a fényt, tehát elméletileg a repedés negatívan befolyásolná a lámpa vetítési képét, a gyakorlatban viszont nem jelent akkora gondot, hogy elrontaná azt: a hétköznapokban alig veszed észre. Egy bemattult tükör többet tud ártani.

Viszont a halogénizzóknak van egy rossz tulajdonságuk: borzasztó melegek, jóval magasabb hőfokon izzanak, mint a hagyományos izzók (ezért is kell beléjük halogéngáz). Mivel melegek, jobban terhelik a fényszóróbetétet, ezt pedig néha nem szeretik az eleve repedt betétek. Az ilyenek általában esős időben, pocsolyába hajtáskor múlnak ki: felhevülnek az izzó hőjétől, a hideg víz hirtelen lehűti őket és ha nincs szerencséd, megreped az üveg. Általában szabványos, 60/55-ös izzóval nem szokott gond lenni, az üvegek méretezése olyan, hogy attól ne menjenek tönkre (a 100/80-assal és 140/100-assal vigéckedőknél szokta magát megadni az üveg). Viszont ha van benne repedés, az feszültséggyűjtőként funkcionál, így néha az egyszerű, 60/55-ös izzó mellett is képes egy tócsába belehajtva még jobban elpattanni a megrepedt üveg.

2012. aug. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Okés köszi szépen igazából esôben nem szoktam motorozni pocsolyába se igazán aféle szelíd motoros vagyok. :)
2012. aug. 24. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!