Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem értek a motorokhoz,...

Nem értek a motorokhoz, válaszolnátok pár alap kérdésre?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy max 125 ccm crossmotort.De lány létemre nem értek a motorokhoz,nem tudom,igazából mit is jelent,hogy hány köbcentis,és hogy melyik a megfelelő számomra,2ütemű vagy 4ütemű..tárcsafék,automata váltó stbstb...szóval így eléggé nehéz nekiállni a keresésnek,persze van segítségem(ismerős,ő ért a motorokhoz),de amíg ezeket az alap dolgokat nem tudom,meg sem kérdezem,hogy segítene e,mert nem akarok ennyire tudatlan lenni,előtte szeretnék tájékozódni.Néztem googleban,de ha valaki össze tudná foglalni a fontos dolgokat,azt megköszönném! 17/L

2012. aug. 25. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Elsőre nem ajánlok 125-ös crossgépet nulla tapasztalattal, sok lesz!


Egyébként:


-köbcetin: hengerűrtartalom, ennyi üzemanyag-levegő keverék fér a hengerbe, gyakorlatban minnél nagyobb annál erősebb a gép (leegyszerűsítve)

-125ccm-es kategóriában jobb a 2T, a 4T-k gyengébbek, bár nálad lehet hogy pont ezért hasznosabb lenne, a kétütemű pörgősebb, 125ccm-ben erősebb mint a 4T, de többet is eszik és nehezebb kezelni elsőre

-kb az összes normális gépen tárcsafék van, terepre nem elég a dobfék

-crossmotorból nincs automata váltós


én elsőre egy 50-es DT-t mondanék, aztán ha van már tapasztalat lehet nagyobbat venni.


Plusz: nem úgy megy hogy veszel egy motort, egy lidlis bukót, aztán farmer-póló-sportcipő és go motorozni, kell legalább egy normális bukó és egy protektoros dzseki plusz egy zárt, erős bakancs, meg egy pár kesztyű, de ha jót akarsz akkor térd-könyök-nyakprotektor és egy motoroscsizma is.


Nem azért mondom mert szeretem koptatni a billentyűmet,engem eddig az 5balesetemből 3x a felszerelés mentett meg, nem játék.

2012. aug. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Bátyám és nővérem is motorozik,én csak 1x próbáltam a 125-öst,bár igaz,kicsit nagy volt nekem.Védőcuccok vannak,anélkül nem indulnék el.Nagyon szépen köszi a választ,most legalább már a nagyon alap dolgokat tudom,a többit majd a tesók elmagyarázzák,hogy mi hogy van :)
2012. aug. 25. 15:18
 3/3 anonim ***** válasza:

17 évesen elkezdhetsz egy A1-es tanfolyamot. Mire befejezed és sikeres vizsgát teszel, tisztában leszel mindennel! így aztán ráérsz motort venni, mert az idén már nem tudod befejezni, majd csak márc. 15.-e után!

:)

2012. aug. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!