Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Orvosi alkalmassági vizsgálato...

Orvosi alkalmassági vizsgálaton csak szemvizsgálat van? Erre muszáj lesz szemüveget felírni?

Figyelt kérdés
Ma délután megyek orvosi alkalmasságira (B kategóriás jogosítványhoz). Már pár hónapja feltűnt, hogy nem látok olyan élesen, mint korábban, de egyáltalán nem zavaró módon. Kb feles szemüvegre lenne szükségem (egyik ismerősöm feles szemüvegét kipróbáltam, és azzal tökéletesen láttam, innen tudom). Erre muszáj lesz az orvosnak szemüveget ajánlani, vagy ezzel még lehet vezetni?

2012. aug. 27. 09:27
 1/9 anonim válasza:
100%
Hát lehet el fog küldeni szemészetre, mert a feles könnyen tovább romolhat. Szemüveggel is romlik, de nem olyan gyorsan.
2012. aug. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Sztem érdemes lenne, magad és a mások testi épsége érdekében. Persze nem vizsgálják külön, megkérdezik, hogy van-e valami gondod bajod, megmérik a vérnyomásodat és kapod a papírt.
2012. aug. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak szemvizsgálat van. Én is arra készültem, erre volt vizelet vizsgálat is (meg vérnyomás, meg színtévesztés). Még jó hogy előtte mentem el WC-re. :D Azt mondta a doki, hogy akkor itt ez a pohár, igyon meg 6 pohár vizet aztán produkáljon valamit. Na f@sza mondom.

Egyébként erre azért van szükség hogy megnézze nem vagy-e cukorbeteg. De például haverom, másik orvosnál amikor volt alkalmasságin, neki csak a látásvizsgálat volt. Fene se érti.

2012. aug. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Fesles szerintem még belefér. Én nem láttam egyik szememmel sem a legalsó számokat és azt mondta az orvos, hogy ez nem gond, szemüveg nélkül vezethetek.
2012. aug. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor reméljük a legjobbakat :) Este, ha túl leszek rajta, megírom, mit mondtak
2012. aug. 27. 12:15
 6/9 anonim ***** válasza:
Oké, majd írd meg! :) Én holnap reggel megyek ugyan ilyen alkalmasságira. :D
2012. aug. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na, túl vagyok rajta, semmi gond nem volt a látásommal hála az égnek :))
2012. aug. 27. 18:32
 8/9 anonim ***** válasza:
és milyen vizsgálatokat csináltak még? :)
2012. aug. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
zöld-piros színtévesztés, és vérnyomást mértek. Meg megkérdezték, szedek-e valamilyen gyógyszert. KB 5 percig tartott az egész
2012. aug. 27. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!