Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első motornak simson vagy etz...

Első motornak simson vagy etz 250?

Figyelt kérdés
indokoljátok meg a válaszotokat légyszives! 19/F

2012. aug. 27. 20:37
1 2
 1/13 TOMAtm ***** válasza:
32%

hát lássuk 19 éves vagy tehát a korlátlan jogsi még vagy 5 év mert jövőre már csak 24 éves kortól lehet A korlátlanra menni.szóval olyan mocit válassz ami 5 évig elég lesz,ha komolyan motorozni szeretnél!

a helyedben én egy 600 as sportmotort vennék, és 25KW osítanám.tanulni motorozni jó lesz,csajozni jó lesz,megölni nem tudod mert a teljesítménye le van szabályozva,akármikor ki lehet venni a leszabályzást és akkor már akár 100-120 lovas sportgéped van.

nem vagyunk egyformák én első motornak egy 650es sport-túrát vettem,fél évre rá meg vettem egy 1340 ccm es hayabusát.van aki elvan a simsonnal....de ez kb olyan mintha a ladát hasonlítanád egy mustang -hoz vagy egy corvetthez.kinek mi.

2012. aug. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
én imádom a 250-es etz-t és ha van rá jogsid, akkor neked is azt ajánlom. kezdő motornak tökéletes. nem túl erős, de a motorozás élményét az is meg tudja adni.
2012. aug. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk a kettő között komoly eltérés, van, pl. a jogsi meg az ötször annyi köbcenti (feltéve hogy nem AWO-ról van szó)...


...DE (ha nem akadály a jogsi meg a motor fenntartása) én mindenképpen a nagyobbat ajánlanám. Helyben van munkába elgurulászni megteszi a Simson is, de ha már 10 km vagy afeletti távolsággal tervezel, akkor ETZ. Az tartósan bírja a Simson tempójának másfélszeresét, tudod tartani a forgalom ritmusát (nem fog melletted a sok tonnával megterhelt nyergesvontató elzúgni, ami kezdetben kicsit rémisztő), alkatrész ugyanúgy van hozzá mindenhol (minőségre ugyanaz, mindkettőhöz főleg távolkeleti utángyártott vacakokat tartanak készleten), a vételárukban sincs eget rengető eltérés.


Meg persze az MZ-n motorosnak néznek, nem segédmotorkerékpárosnak, aki csak a településen belül csinál zajt, a "lakott terület széle" táblát nem meri elhagyni...

2012. aug. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
*"lakott terület vége" táblát vagy a lakott terület szélét nem meri elhagyni, pont összekombináltam azt a lehetőséget ami nincs. :D
2012. aug. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%

Valóban jobban megéri ETZ-be fektetni. A fenti érvek mellett azért is, mert nem fognak annyira piszkálni a közlekedésiek. A Simsonokkal lehet szórakozni, hogy kismotor, vagy nagymotor, s hiába lesz a végén igazad sok kellemetlenség járhat vele. Persze úgy is elmotorozhatsz, hogy 10 évig nem állít meg senki.

Az ETZ viszont rendszámos motor, innentől kezdve ha vizsga és biztosítás van, a kutya nem fogja firtatni a többit.

Amire érdemes még odafigyelni (ami talán a Simson oldalára billentheti a mérleget), hogy az ETZ-hez sokkal nagyobb odafeigyelés és szervíztapasztalat kell. A régi ETZ-sek tudják milyen, amikor nincs lehúzva megfelelő nyomatékkal a kuplung... és csak egyet mondtam. A Simsonnak egyszerűbb az elektronikája is- bár sötétben kevesebb fénye van mint az ETZ-nek.

Ettől függetlenül, mindig az ETZ-t javaslom. Ha nem kínzod, akkor nagyon szépen muzsikál, korához és minőségéhez képest eléggé tartós, valamint rugalmas jármű.

Engem viszonylag nagy testsúllyal is elég könnyedén visz.

Remélem tudtam segíteni.

2012. aug. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy az ETZ javításához célszerszámok, nyomatékkulcs meg (ha nincs elég tapasztalat akkor legalább) javítási útmutató szükséges - a Simson meg a 12-16 éves korosztály szerelési tudásának/tapasztalatának is képes ellenállni és úgy menni. :)
2012. aug. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
simsont még jó hogy csak városban látsz! mivel főúton nem mehet nem bír 90-nel menni
2013. jún. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nem tud 90-el menni, még mehet főúton te barom! Én inkább ETZ-t vennék, a simó-t hamar megfogod unni.
2013. jún. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
azt mondod akkor engem miért állítottak meg te nagyon okos,amúgy szépen beszélsz te is nagy IQ betyár lehetsz hogy csak trágár szavakkal tudsz beszélni
2013. jún. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mert biztos úgy vezettél, ahogy most is írsz, borzalmasan... Egyébként a Simsonok mióta kivételek a rendőrök igazoltatása alól? Bukósisak, jogosítvány, működő lámpa, és biztosítás ugyan úgy kell rá, mint a többi közlekedésben résztvevő gépjárműnek (esetünkben motornak)! No meg persze attól is függ, hogy a rendőrök mennyire vannak sz*patós kedvükben. (Na megint 1 csúnya szó, ezért fix, hogy a pokolba fogok jutni). :D
2013. jún. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!