Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kawasaki ZX14 vagy Hayabusa?

Kawasaki ZX14 vagy Hayabusa?

Figyelt kérdés

Nagy motorszakik, tulajdonosok, várom a véleményeteket! :)

Motorvásárlás előtt állok, a pénz nem számít. Érdekel a kezelhetőség, a gyorsulás, a végsebesség, ki melyiket szereti jobban /tartja jobbnak. Előre is köszönöm! :)


2012. aug. 28. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a pénz nem számít vegyél Ducatit:


[link]

2012. aug. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát apukám...Én sem tudnék választani XD

Talán a Hayabusha.Az gonoszabb,sokkal több "rosszat"hallottam róla:P

2012. aug. 29. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha ilyen menő manó vagy, hogy pénz van dögivel aztán csak valami gép kell amin meg akarsz halni akkor tedd stílusosan!


Kinek kell gagyi Hayabusa meg ZX14, az bárkinek lehet. Vegyél egy MV Augusta F4-et! A 4 kipufogó hangját semmi sem űbereli!

[link]

2012. aug. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen kell meghalni egy nagy motoron, hála az égnek sok embert ismerek aki már elég szép kort élt meg pedig elég erős motorokat vezettek.

A Hayabusa és a ZZR1400 is nem igazán sportmotor, inkább túra-sportnak mondanám ( bár a gyártók a sport szegmensbe pozícionálták ezek a vasak "nehézbombázók" és nem könnyűvérűek - Viszonylag nagy tengelytáv és önsúly ). Ezeket a motorokat nem igazán versenypályára tervezték, átlagos ember simán elboldogul velük.

Ha nekem kellene választanom, akkor a ZiZi mellé tenném le a voksom, mert újabb fejlesztés. A Suzuki inkább csak ráncfelvarrást alkalmazott az utóbbi években a Hayabusán - persze egy jó konstrukciójú motornál csak elrontani lehet dolgokat.

A kérdező...nos hát kezdődhetne az iskola. Mert ilyen kérdést kb 13 éves értelmi szinttel írnak az emberek és bizonyára nagyon unatkozhat így szeptember közeledtével. Pénz nem számít...Micsoda épületes marhaság ez? Egyébként kategóriáján belül talán a Hayabusa a legolcsóbb ( 4M Ft környékén van) még a kawasakiért majd 5M Ft-ot kell leszurkolni. Egyébként egyik motor sem annyira "drága". Például ducati multistrada alapmodell ára ott kezdődik ahol a Zizi véget ér és a BWM sem méri éppen olcsón a lóerőket. ( Ducati, Bimota modellekről nem is beszélve).

A végsebesség...noshát egyforma. Gyárilag le vannak szabályozva 300 km/h-nál. Nagyon tájékozott ember lehet a kérdező ha ezzel sincs tisztában. Sőt azzal sem, hogy ezeknél a motoroknál a gyorsulási különbség elenyésző, átlagos képességű embernek nem is mérvadó ( meg úgy általában az utcai közlekedésben ). Most nem tökmindegy, hogy 2,8 vagy 3,2 0->100 kmh/h? ( Csak írtam két számot, nem ismerem a paramétereket ). Kezelhetőség? Mindkét motoron modellt kipróbáltam már és remekül motorozhatóak. Sajnos azt nem tudom, hogy túrakész állapotban hogyan viselkednek. Bár én a tipkusan kisebb tengelytávú motorokhoz vagyok szokva, kellemes meglepetés volt, főleg a ZZR. Hidegebb gumiknál talán a busa egy leheletnyivel könnyebben kézbentartható ( de ez szubjektív vélemény ). Ha felelőtlenül rángatod a gázt akkor mindkét motor megbosszulja a hideg gumikat. Kényelem szempontjából nekem a ZZR jobbnak tűnt.

2012. aug. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyértelmű hogy a ZZR 1400!
2012. aug. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy egy 13 éves kérdez ilyeneket, nem akartam túlbonyolítani a dolgokat, nem értek annyira a motorokhoz, de jobban vonzzanak, mint az autók. Azt azért nem mondanám, hogy pénz van dögivel, de egy motorra még csak-csak telik. Egyébként mielőtt bárki azt hinné, hogy apuci a seggem alá rakott mindent elmondom, hogy elég keményen dolgoztam/dolgozok. Köszönöm a sok hasznos kommentet!
2012. nov. 16. 13:24
 7/7 Nomád74 ***** válasza:
Lehet hogy a kawasaki szebb de angol német és amerikai felmérések szerint csak a melegek vonzodnak hozzá
2013. nov. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!