Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsgán így megbuktatni?

Forgalmi vizsgán így megbuktatni?

Figyelt kérdés

K.rvára felidegesített, 60-as táblánál 40-el mentem, oké, hiba, de azért nem mertem gyorsabban menni mert akkor meg az a baj. És ezért félreállított, vége a vizsgának. Miért nem szólt hogy gyorsabban is mehet, vagy valami?

Pedig teljesen jól mentem, kezdem azt hinni hogy a pénzről szól ez az egész dolog.


2012. aug. 29. 09:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%

Ha a forgalom intenzitása nem indokolta a lassú mentet akkor jogos. Ugyanúgy szabálytalan a lassan haladás is ha forgalmi szituáció nem indokolja.

Amikor vizsgázol te vezetsz, nem kell szólnia senkinek se, hogy gyorsabban vagy lassabban. Ezzel az erővel azt is megmondhatnák, hogy ITT fordulj meg, ehelyett azt szokták modani, hogy az első alkalmas helyen fordulj meg.

2012. aug. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
35%

"kezdem azt hinni hogy a pénzről szól ez az egész dolog"


Nem mondod!

XD

2012. aug. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Arra értem a pénz dolgot, hogy az a céljuk hogy minél több lóvéval húzzuk le a tanulót. Semmi más, mindenféle barom indok miatt leállíthatja a vizsgát, csak rajta múlik az egész, ez a bosszantó. Te nem tehetsz semmit.
2012. aug. 29. 10:49
 4/24 anonim ***** válasza:
71%

Jó reggelt!

Kifizetsz pár órát még az oktatódnak, hogy felvetted tőle a plusz órákat, és az ismételt vizsgadíjat.

És nagyon meglehet, hogy még ugyanez megy a következőn is, stb.

Az ötödik vizsgádon pedig átmégy hibapont nélkül. Mint én is! Lakótelepen ugyanez a szitum volt, ráadásul a gyerekek ott labdáztak az úttest mellet, hát persze hogy lassabban mentem.

Köv. vizsgán a képzeletbeli garázsba úgy parkoltam be, hogy nem pont a közepébe, vagyis aki az anyósülésen ült, (vizsgabiztos) annak elvileg előtte ki kellett volna szállnia.

De az ötödik vizsgán már nem tudtak belekötni semmibe sem!

2012. aug. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
82%

minek szóljon hogy gyorsabban is mehetsz? Ott a tábla.

Bár ez tényleg inkább csak egy hibapont.

2012. aug. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
5. vizsgán, persze, addig meg csengessek ki vagy 100 ezret még, valószínű.
2012. aug. 29. 13:08
 7/24 A kérdező kommentje:
És az a szomorú hogy ezek ellen a pénzéhes gyökerek ellen nem tudsz mit tenni, nem tudsz ebbe beleszólni. Ő rajta múlik minden, látszik hogy jó anyagi körülmények vannak, még buktassuk meg 3-szor, csengesse ki a lóvét. Na meg a krva anyját.
2012. aug. 29. 13:11
 8/24 anonim ***** válasza:
35%
A tábla = megengedett legnagyobb sebesség, ha jól tudom, és nem a kötelező sebesség! Vagy nem jól tudom???
2012. aug. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
79%
Már nem azért, de 40 és 60 között azért van 20 km/h különbség. Elég könnyű 60nal menni stabilan úgy hogy ne lépd túl. a 40 még egy hagyományos 50-es korlátozás mellett is nagyon kevés, nem hogy 60nál! Én teljesen jogosnak érzem, főleg, ha volt egyéb forgalom is. A kresz ismeri a forgalom indokolatlan akadályozását, de hisz ezt te is tudod, nemrég vizsgáztál!
2012. aug. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Vizsgabiztostól is függ. Szerintem van aki csak hibapontokat húzott volna érte.

Amúgy nálam is hasonló eset volt. Annyi különbséggel, hogy nem állított félre, hanem előtte még elvitette magát ide meg oda, az útvonaltól függetlenül, mert a vizsgabiztosnak éppen arra volt magánjellegű dolga. Aztán közölte, hogy jöjjek legközelebb is.

2012. aug. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!