Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudok 1,4 literes...

Hogyan tudok 1,4 literes benzinmotoros autómmal legjobban gyorsulni? Hogyan tudom elérni vele leghamarabb a 100-at?

Figyelt kérdés
Válaszokat köszönöm nektek

2012. aug. 29. 22:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Összehangolt kuplung és gázhasználattal.


Nem tudom milyen egyéb választ vársz, de komolyan, pláne egy "komoly" 1.4-es motor esetében.

2012. aug. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nagyon nem megy rosszul az autó, ha netán fikáznád, csak szerintem többre is képes lehet jobb vezetési technikával.
2012. aug. 29. 22:05
 3/12 anonim ***** válasza:
gurítsd le egy szakadékba. úgy hamar felgyorsul.
2012. aug. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy 1.4-es csak egy dolog, mert lehet 60 lovas, de akár 120 is. Amúgy mit vársz, mit írjunk? Csináld azt amit eddig, csak gyorsabban.
2012. aug. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Milyen gép?


Egyébként alacsony fokozatban folyamatosan a maximális teljesítményhez, magas fokozatban a maximális nyomatékhoz tartozó fordulatszám közelében kell tartani.


Ezt ahogy írták is, a kuplung-gáz összehangolásával , azaz optimális időben és gázállással történő váltással lehet elérni.


Elég szakszerű volt? :D

2012. aug. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"nagyon nem megy rosszul a gép" attól félek én is :D szerintem itt a többség tisztában van azzal hogy megy egy átlag 1.4-es autó, még ha könnyű is. Persze ha turbos ritkaságok közé tartozik, mint a punto gt, az más...

egyébként tartsd a forduatszámo ott ahol kb max nyomatékot leadja a motor, és ugy engedd rá a kupplungot, hogy csak minimálisan kaparjonak el a kerekek, utána meg tiltás előtt kb 500-as fordulatnál válts jó gyorsan, mire vagy még kíváncsi

2012. aug. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ha van egy 1.4-es autód ami jól is megy miért kell kitaposni a szemét is? Nem fogja megköszönni a gép.


Amúgy meg válts minél gyorsabban.

2012. aug. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kérlek ígérd meg kérdező, hogy egyszer beülsz egy 2 ezres autóba és utána tegyél fel ilyen kérdést. Egy 1.4-es motor többségében elég gyengécske. Van pár kivétel természetesen, de ha ilyen gondjaid vannak, akkor bizonyosan csak egy mezei 1.4-ed van. Nekem az véleményem, hogyha itt kell kérdéshez folyamodnod, hogy hogyan menne jobban, akkor valószínüsítem már mindent kipróbáltál. Akkor el kell szomorítsalak, ennyit tud az a kicsi motor. Ha nem tetszik add el, vegyél egy erősebb autót, meglátod abban nem kell szarakodnod, odalépsz neki, aztán egyből fog menni.
2012. aug. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Jajj, ne legyetek genyák, ne vegyétek el a kedvét. :)

Öcsémnek volt 1.4-es Bravaja, érzetre qrvajól ment. Excsajom Civicjében is az az érzésem volt, hogy qrvára megy, pedig a sajátom után vicc teljesítményű mindkettő.

Nemrég kipróbáltam haverom !!1.8-as Renault 19-esét!! . Alatta van valami nagy herélt dob, egy-kettő-háromban tényleg olyan nagyon megindul feelingje volt, úgy hogy a saját 250+ lovas kocsimból ültem át bele. :)


Hogy on is legyen: a Lutra albumban nézd meg a gyári gyorsulását ( na jó nem, inkább a carfolio.com-on) annál jobbat nagyjából úgy tudsz elérni, hogy a vezető ülésen kívül mindent kihánysz a kocsiból a maximális könnyítés érdekében. Ezután meg tuningboxot meg no fear matricát neki.

2012. aug. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha apádé az autó,akkor sehogy.

Ha a tiéd, úgybeletaposol a gázba,hogy kirúgod belülről a lámpáját!

2012. aug. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!