Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen -nagy- motort ajánlotok...

Milyen -nagy- motort ajánlotok chooper vagy túra?

Figyelt kérdés
Nagy motort szeretnék vásárolni majd. Mivel eddig nagy motorra nem sok tapasztalatom van, kisebbel akarom kezdeni -250ccm- Igazából a chooperek vannak közelebb hozzám -Yamaha xv 250- de a túra felé is hajlok. Kényelmi szempont is játszik nagyon, mert 193 cm vagyok. A keret kb. 4-500 e. forint lenne rá. Köszi előre is a válaszokat!

2012. aug. 31. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:

250-es choppert ne vegyél.


Ellenben pont chopperból vehetsz bármekkorát, a nagy chopperek sem "gyorsak", csak hihetetlen nagy a nyomatékuk - ellentétben pl. a sportmotorokkal, ahol egy 600-as közel 100 lóerő.

2012. aug. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazából nálam a sportmotor nem pálya, mivel nem mozgat az, hogy kiló nyolcvannal száguldozzak vele. Ezért húzok a chooper vagy a túra felé. Ami eddig a Yamaha XV felé húz az az alacsony fogyasztás meg a kinézet. Kényelmi meg egyéb szempontból nem tudok nyilatkozni, ezért kértem véleményt, akinek már van tapasztalata írjon néhány dolgot. De azért köszi!
2012. szept. 1. 08:27
 3/9 anonim ***** válasza:

A szuper túra motorok alapvetően sokkal kényelmesebbek, mint a chopperek (főleg a magas kormányos verzióknál). PL egy 1800-as bmw túragéppel (illetve kettővel) most nyáron 2 bolond eljött MOSZKVÁBÓL egy seggel és le sem zsibbadtak rajta!


De én is imádok a choppereket, kedvencem:


[link]

2012. szept. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Na, igen. Igazából azért maradok a realitások talaján -anyagiak terén- :-) Mivel nagymotor kategóriában kezdő vagyok, ezért kezdésnek ha túrában gondolkodom, akkor egy Kawasaki ER-5. Vélemény?
2012. szept. 1. 15:03
 5/9 anonim ***** válasza:
Naked motor 100 felett sosem kényelmes a szél miatt.
2012. szept. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem se vegyél choppert, a kinézettel ellentétben nem olyan kényelmesek mindig, föleg ha ugy ülsz rajta mint egy kérdőjel és nem épp a magasaknak valo.

A kavákról is lebeszélnélek, ahány ilyen ismerösöm van mindenki panaszkodik hogy kissé nehézkes az alkatrész beszerzés föleg a régebbi példányoknál(néha volt 3 hónap várakozás is egy kis kütyüre, és el is ment a szezon) Ha mindenhol elérhető és szerelhető motort akarsz akkor honda yamaha és suzu!aztán hogy melyik jön be az már töled függ, ki kell probálni hogy melyik fekszik jobban, és melyiken érzed hogy akár estig is ülnél rajta megállás nélkül, meg persze neked milyen könnyű kezelni a gépet, stb.Ha megvan a nagy jogsid, szerintem nyugodtan vehetsz 5-600-as mocit, mert ha kicsit veszel, ugyis hamar kinövöd, és nem biztos hogy el tudod adni könnyen utána.Én is túramotor párti voltam,volt egy 250 CBF-em amit hamar kinőttem és 1,5 évig nem tudtam eladni jo áron,de végül sikerült és most egy CBR600F-em van és nagyon meg vagyok elégedve vele.Igaz én nem nagy 167 cm es lány vagyok, és jo a szélvédelem a mocin, de a 198 cm es páromnak már nem olyan kényelmes.Ha turamocit választasz,csak plexivel élvezhető szerintem, és ennyiből nem nagyon kapsz 1998-9esnél fiatalabbat (nayg mociból)Ja és mindenképp vigyél motorhoz értő havert v ismerőst aki ért hozzá műszakilag is mert jo dumával mindent el lehet adni, ezt egy forumon nem érdemes eldönteni! Ha esetleg vannak motoros ismröseid, és van rá lehetőség, próbálj ki más más stílusú motorokat, lehet hogy más lesz a véleményed némelyikről, mert mindenkinek más jön be és az neked nem biztos hogy ugyanugy tetszene.Utólag visszagondolva örülök hogy más stílust próbáltam én is, mert ha egy másik mocit vettem volna nagyon megbántam volna...

Sok sikert hozzá!

2012. szept. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

utolsó:


a chopperek pont, hogy magas embereknek valók.

2012. szept. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6-os,

Köszönöm a tanácsokat, van pár motoros ismerősöm, majd megkérem, hogy segítsenek.

2012. szept. 4. 06:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha már a Simson/Babetta/robogó kategóriában megtanultál motorozni, akkor vegyél egy 600-750-es nagy túraendurót, legkényelmesebb motorok, és a leghasznosabb, legbiztonságosabbak is ;) Mivel mindegyikre létrával kell felmászni pont ideális lesz a magasságodhoz, viszonylag kis tömege kezessé teszi, nagy rugóútjaival a fekvőrendőrt sem érzed meg 50-el... stb ;) Aki 200 fölött akar motorozni azoknak hagyd meg az 1000-es sportmotorokat, te bárhová eljutsz egy 750-es túraenduróval, ők max a kórházba ;)
2020. máj. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!