Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vw golf4 1.6 16v vagy 1.6 sr...

Vw golf4 1.6 16v vagy 1.6 sr esetleg 1.8t ezek közül melyiket érdemes megvásárolni?

Figyelt kérdés

érvek,ellenérvek,véleményekre,esetleg tapasztalatokra lennék kíváncsi

előre is köszönöm



2012. szept. 2. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:
A turbósat nem ajánlanám, mert biztosra veheted hogy a vásárlás után cserélned kell,(zsákbamacska) és egyáltalán nem olcsó alkatrész. Még felújítva is 100-200,000ft-ba kerül.
2012. szept. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem volt Golfom szóval tapasztalatból beszélek. Az 1,4-es motor kicsi ehhez a kasznihoz az 1,8T pedig feleslegesen erős...

Az 1,6-os pont tökéletes. Természetesen csak klímásat vegyél! :)


Arra figyelj, hogy 14-15 000km-ként cseréld le benne az olajat és az olajszűrőt. Minden 2. olajcsere alkalmával pedig az üzemanyagszűrőt és a levegőszűrőt is!

(Mobil 1 3000xe 5w-30 való bele egyébként. Szűrőből pedig MannFilter vagy Bosch a tuti!)

Egyébként baromi jó gépek! Még ma is nagyon szívesen gondolok rá vissza. Mondom ezt úgy, hogy jelenleg egy S osztályos Mercim van ami azért nem egy rossz autó :)



Ezeket érdemes lenne megnézned:

[link]


[link]


[link]


[link]

2012. szept. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
már teljesen tanácstalan vagyok :( volt aki azt mondta 14 és 16 között nem sok a különbség ezért már az 18 ra is gondoltam :( 14 klimát nem birja és szerintem az 16 sem sokkal jobban :(
2012. szept. 10. 09:21
 4/8 anonim ***** válasza:

1,6-os motorral szerelt klímás golfom volt. A klímát tökéletesen bírta. Nem "fogta" meg a motort.


Vezettem 1,4-est is. Az bekapcsolt klímával csak szenved!

1,8t-motorral én nem venném.

Szóval az 1,6 tökéletes választás. Nekem elhiheted.

2012. szept. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az 1.4-es Golfot most adta el kollegám, mert 8 litert evett, kevés az a motor ebbe az autóba. Nekem 1.6 16V van spórolósan 6,5 literrel eljárok vele. Én a 16 szelepeset ajánlanám, picit kevesebbet fogyaszt mint az 1.6 sr és 3 LE több, így alakították ki.
2012. szept. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

azt esetleg tudja valaki hogy a fenti motorok közül melyik nem alu blokkos? ez is fontos szempont lenne nekem

előre is köszönöm a válaszokat

2012. szept. 10. 17:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, de a Golf fórumon biztos megmondják a szakik:

[link]

2012. szept. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A 8 szelepes SR sokkal strapabíróbb, mint minden 8 szelepes motor. A 16 szelepes modernebb meg erősebb, de nem is bír annyit.

Egyik ismerősömnek 1,6 8V van nagyon dicséri minden szempontból.

2014. júl. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!