Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Részletkérdés ha egy kis...

Részletkérdés ha egy kis autóval mész ki lakott területen kívülre és ütközöl egy nagy autóval, akkor komoly valószínűséggel ott halsz meg. És hogy (nem irigylem tőle), a nagy autós meg max. Egy-két végtag törést szenved el. Te mit gondolsz erről?

Figyelt kérdés

Részletkérdés ha egy kis autóval mész ki lakott területen kívülre és ütközöl (akár tökéletes vezetési tudással is) egy nagy autóval, akkor komoly valószínűséggel ott halsz meg. Ez nem lényegi kérdés? És hogy (nem irigylem tőle), a nagy autós meg max. Egy-két végtag törést szenved el. Te mit gondolsz erről?


Ez nem lényegi tény annál döntésnél, hogy elhagyod-e a várost egy városi autóval?


2012. szept. 3. 10:46
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
91%
És az mennyire részletkérdés, ha mondjuk a nagy X5-ös béemvéddel, egy nyergesvontatóval ütközöl és teherautó sofőrjének, még a pillája se rebben? Nem ezen múlik. Pesten lakok, egy 2x2 sávos főútvonal mellett és ha a zebrán közlekedek hetente átlag 3x majdnem elb@sznak, mert senki nem akar megállni, még amikor a zebrára lépek akkor sem! Nem, az ilyesmi engem nem befolyásol, hogy az utcára menjek-e.
2012. szept. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Nagykőrösi úton, az autópálya mellet ~100km/h-val közelítik meg a zebrát. Én ott közlekedtem, de ha lesz gyerekem igen is befolyásolni fog, hogy soha a büdös életben nem fogunk arra sem járni, sem országúton kerékpározni. Sem egy kis autóval nem fogunk, súlyos közúti veszélyeztetésnek tekinthető városon kívüli túrákat tenni.
2012. szept. 3. 11:21
 3/30 A kérdező kommentje:

Ja és egy kis autónak már egy nagy autó is kamion városon kívül.


Amúgy meg a kamion még kevésbé is veszélyes, mint egy nagy autó a kis autóra, kivéve az előzésnél ha besorolsz belőlük kettő közzé.

2012. szept. 3. 11:24
 4/30 A kérdező kommentje:
Általában egy X5-ösből akár ~200km/h- ütközés után is csoda ha nem csonttörés nélkül száll ki az autóvezetője.
2012. szept. 3. 11:28
 5/30 anonim ***** válasza:
76%

Ekkora problémát!

Figyelni kell mindenkinek a másikra és nincs gond.

2012. szept. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Én is ezt mondom, ne vigyük a gyereket például városi kis autóval városon kívülre, vagy ha van gyerekünk, ne csináljunk belőle könnyen árvát ilyen felelőtlen manőverekkel.
2012. szept. 3. 11:40
 7/30 A kérdező kommentje:
városon kívülre. - vagy - Ha van gyerekünk*
2012. szept. 3. 11:41
 8/30 anonim ***** válasza:
59%

Törik az csodálatosan 60km/h-nál is. 200-nál nem marad belőle semmi.


[link]


Ebből pl biztosan nem szálltak ki egy lábtöréssel:


[link]


Amúgy erről már volt szó, de ha szerencsés esetben 200km/h-nál karamboloznál és egyben maradna a kocsiszekrény, a lassulás mértéke olyan nagy lenne, hogy a belső szerveid gyakorlatilag kiszakadnának a helyükről. Üljél bármilyen autóban, a fizika törvényei mindben esetben érvényesek!

2012. szept. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
77%
Persze, a közlekedési morál változása helyett inkább ne üljünk autóba, tiszta szerencse, hogy nem sokan gondolkoznak így. Utcára se menj, mert a fejedre eshet bármikor egy cserép vagy vakolatdarab és árvát csinálsz a gyerekedből. Lifttel se menj, mert bármikor leszakadhat. Biciklire se ülj, mert bármikor baleseted lehet, nem kell ahhoz országúton menni, én csak kátyút fogtam és csonttörés lett belőle. Ilyen hozzáállással nem kell kimenni az utcára sem...
2012. szept. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Mert az X5-ösök városon kívül falnak és nem egy jó kis puha autónak ütköznek :S, vagy felrobbannak (vagy mi).


Te nem láttál 100-as nagyság rendben ilyen autókból fejen állva, vagy más hasonló durva helyzetben. A tények kemény dolgok.


Egy kicsi közeli példa csak a Rezesova kisasszony.

2012. szept. 3. 12:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!