Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha 'A. Korlátozott" jogosítván...

Ha 'A. Korlátozott" jogosítványom van, akkor mikortól kezdhetem a korlátlan jogosítványt?

Figyelt kérdés

A mai nap folyamán mondták, hogy elvileg 1 éven belül meg lehet csinálni. Viszont valaki azt mondta, hogy csak 2 év után. Akkor hogy is van ez? Vagy 2013.tól változik a szabály? És ha igen akkor hogy is lesz?

Köszönöm előre is.:)


2012. szept. 3. 15:06
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy 19 éves vagyok.
2012. szept. 3. 15:07
 2/6 anonim ***** válasza:

Te leghamarabb 21 évesen csinálhatod. De a teljes tanfolyamot meg kell csinálni és ki kell fizetni.


Ha most lennél 20 éves és most csináltad volna az Ak-t, de már lenne valamilyen 2 évnél régebbi motoros kategóriád(szal A1) akkor 21 évesen csinálhatnál különbözetit. Ami olcsóbb valamivel.

2012. szept. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az idén még megcsinálhatod 21 évesen gyakolat nélkül, vagy 18 évesen, ha van 2 éves A1 vagy A korl. jogsid!

Persze ha találsz olyan motoros iskolát, ahol áttolnak novemberig, mert aztán szünet lesz márc. 1-ig!


2013-tól vagy csinálsz egy A2-t és két évig azzal nyomulsz, vagy vársz 24 éves korodig a korlátlan A-hoz!

Jövőre csak az A2-es gyakorlat számít bele a korkedvezménybe!

2012. szept. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. Második válaszoló itt valami nem világos nekem. Ha 21 évesen leteszed az A2-t ugyebár, akkor kell még 2 évet várnod hogy lehessen A -d viszont akkor már majdnem elkezdhetnéd az A-t is szóval ezt kicsit hülyeségnek tartom, de ha így van akkor elfogadom.:)
2012. szept. 3. 22:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem írtam ilyesmit! Az A2 korhatára 18 év lesz. Utána 20 évesen leteheted a korlátlant, de 21 éves korig teljesítmény korlát lesz rajta! Mivel a jogszabály csak az A2-t említi, ezért bekerül még egy lépcső és még egy pénzlehúzás a rendszerbe!


Gyakorlat nélkül pedig jövőre már csak 24 évesen lehet korlátlan jogsit csinálni!

2012. szept. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már érthető.
2012. szept. 5. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!